(קובי אליהו) (צילום: ספורט 5)
(קובי אליהו) | צילום: ספורט 5
(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מכבי פתח תקווה ספגה אמש (רביעי) הפסד 2:1 מול מ.ס אשדוד, שהיה החמישי ברציפות עבורה. מלבד לתוצאה הרעה, בדקה ה-63 של המשחק הגיע אירוע מיותר מאוד מבחינת המלאבסים מיד לאחר חילופו של עידן טוקלומטי. החלוץ ירד לספסל וספג שריקות בוז מאוהדי הקבוצה. הוא זעם וניסה לעלות ליציע, כאשר אנשי הקבוצה הרגיעו אותו והחזיקו אותו, זאת לאחר שהשליך בקבוק מים לכיוון הקהל. בקבוק המים אמנם לא פגע באוהדים, אך חלק מהם זעם: "מעשה מכוער. אז שרקו לו בוז, שייקח אחריות. לא עושים דבר כזה. נותנים לו במועדון תחושה שהוא טאלנט, זו תגובה ילדותית וטיפשית".

איריס טוקלומטי, אימו של עידן, סיפרה ל-'5 באוויר': "התחושות קשות. עידן כמובן מייד התנצל והוציא תגובה מסודרת. זאת הייתה תקרית חריגה גם מבחינתו, ואני בטוח שהוא לא היה רוצה שייראו אותו ככה. כאב לי עליו כאמא, התפקיד שלי זה לחבק אותו וללמד אותו שזאת טעות, למרות שהוא יודע כמובן. אני מאמינה שגם עידן לא ישן טוב בלילה. הוא חזר מהאימון ועכשיו הוא נח קצת, והוא יהיה בסדר".

"אתמול היה משחק שאני הייתי בו, ישבתי שם עם אחותי ביציע הכסף מאחורי השחקנים. מתחילת המשחק אוהדים באו כועסים. אני לא שופטת אותם, הם משקיעים כסף וזמן בקבוצה, אבל ישבתי שם ושמעתי קללות, וכאמא לשמוע קללות כאלה כשעידן משחק ושם את הנשמה שלו על המגרש, והוא רואה אותי ביציע חסרת אונים, זה קשה עבורו. הצביעו עלי וקיללו אותי, בשלב מסוים הלכנו ליציע של אשדוד כדי לא להלהיט יותר".

"כשהוא יצא וראה כמה מהאוהדים מצביעים עלי ומקללים וגם כלפיו, זה פשוט יצא ממנו השד. גם דברים גזעניים, קראו לו 'שחור'. אני לא מתרצת את מה שהוא עשה. כאמא אני מכילה כל מה שקורה לעידן, ואני מופתעת שזה קרה כי זה לא משהו שהוא עושה אף פעם".

"עידן אוהב את מכבי פתח תקווה, זה לא קשור לרצון שלו לעבור לאירופה. הוא אוהב את המקום שבו הוא נמצא. כשיהיה משהו אני אדע באותו זמן עם התקשורת. אני נותנת לעידן ולהנהלה לעשות את העבודה".