(צילום: אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
בסיומו של משחק סוער - שכלל הכל (חוץ מקהל), אחד המשחקים הכי יצריים בכדורגל הישראלי הוכיח שהוא ראוי למעמד. מכבי חיפה ובית"ר ירושלים נפרדו הערב (ראשון) ב-1:1, שהיה הכל חוץ ממאוזן. הירוקים מאבדים עוד שתי נקודות קריטיות בבית, ורחוקים כבר שש נקודות מהמקום הראשון. בית"ר, שהיתה אנדרדוג ונותרה גם בעשרה שחקנים, רושמת לעצמה הישג יפה בעונה הזו.
ובמוקד, כמובן, מכבי חיפה שבוודאי ירדה מאוכזבת מהדשא. הירוקים של מסאי דגו שלטו במשחק כמעט מראשיתו, והיו דומיננטיים במשחק - אבל בסופו של דבר, לא הצליחו לבצע את המהפך בדקות הסיום. חיפה מוצאת את עצמה מרחק שש נקודות מהמובילה מכבי תל אביב, ותצטרך לעשות הרבה כדי להפוך את הקערה על פיה.

והשחקן המדובר ביותר, שוב, יהיה ענאן חלאילי - שהכיל בתוכו את שני הצדדים של הכדורגל. הוא ללא ספק היה המצטיין על הדשא - מהיר וחד ומכדרר סביב כל מי שנקרה מסביבו, אבל היה גם חסר תכלית - לא הצליח לייצר שער או בישול, וסיים את המשחק הזה כשהוא לא מנצח.

ומנגד, הבעיה הגדולה של חיפה היא חוליית ההתקפה - שהחמיצה שוב ושוב, למרות הרבה מצבים שהיו לה מול ההגנה הבית"רית. למרות השער שכבש, פרנטזדי פיירו היה הרבה פחות יעיל מדין דוד - וליאור רפאלוב, ששוב נכנס כמחליף, בישל גם הפעם. למסאי דגו יהיו הרבה סיבות למחשבה לקראת המשך הדרך.
מנגד, בית"ר ירושלים יכולה לצאת מרוצה. אחרי הניצחון בדרבי, הירושלמים הגיעו כאנדרדוג מובהק למשחק מול היריבה העדיפה - אבל הצליחו עם הרבה נחישות ורצון, לצאת עם נקודה. יוסי אבוקסיס ללא ספק שיחק הגנתי ומאוד סגור, והפעם זה השתלם לו. בעיקר, בזכות הגיבור המרכזי שלו הערב - ירדן שועה.

מי זוכר שרק לפני שבוע, שועה עוד היה מסובך בתקרית עם המאמן שלו? במחזור הקודם הוא נכנס כמחליף וכבש שער ניצחון בדרבי, היום הוא הטוב בשורות בית"ר - וגם כבש מהנקודה הלבנה את השער הרביעי שלו העונה. שועה הוכיח שהוא כדורגלן נפלא, ויש לאבוקסיס בהחלט על מה לבנות לקראת ההמשך.

מבחינה מספרית, בית"ר צברה הערב את הנקודה השישית שלה העונה - והיא נשארת מעל הקו האדום גם במחזור הזה. בשבת הבאה היא פוגשת את בני סכנין בטדי, ותקווה להמשיך ולברוח מהתחתית.

ומכבי חיפה? לה מצפה שבוע מאתגר במיוחד - כבר ביום חמישי היא נוסעת ליוון, למשחק מול פנאתינייקוס שיכריע האם היא "תנצח" לקונפרנס ליג. ובעוד שבוע בדיוק, היא תעלה לדרבי החיפאי מול הפועל - שהיא, אחרי הערב, השנייה בטבלה. שבוע שעשוי להיות משמעותי מאוד לגבי כיוון העונה של הירוקים, והיא מגיעה אליו במצב רוח - לא משהו בכלל.