(צילום: מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
(צילום: מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5
יחזור לקבוצת נעוריו? נטע לביא במדי מכבי חיפה (צילום: ברני ארדוב) (צילום: ספורט 5)
יחזור לקבוצת נעוריו? נטע לביא במדי מכבי חיפה (צילום: ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5

במכבי חיפה כבר חושבים על חלון העברות של ינואר והשם הבולט הוא אקס הירוקים, נטע לביא כך נודע לראשונה לאתר ערוץ הספורט. בכרמל סבורים שהחזרת הקפטן לשעבר, שגדל במועדון ונחשב לאחד הקשרים הבכירים בכדורגל הישראלי היא פעולה מתבקשת.

כזכור, לביא נמכר לפני כשנה לגמבה אוסקה היפנית בחצי מיליון אירו, הוא חתם על חוזה עד סוף שנת 2025. כלומר יש לו שנתיים נוספות בחוזה. שכרו הנוכחי עומד על מעל למיליון אירו, כפול מבכיר המשתכרים הנוכחי בשורות הירוקים, דיא סבע עם 600 אלף אירו לעונה.

לביא לא פוסל אפשרות לעזוב את יפן לפני סיום חוזהו, כאשר הוא צפוי לזכות בהצעות נוספות. כפי שפורסם בערוץ הספורט, פרנצווארוש ההונגרית מתעניינת בקשר הישראלי. מה עוד שהוא מחזיק בדרכון פורטוגלי ואינו נחשב לזר באירופה.

לביא רשם העונה 31 הופעות בכל המסגרות במדי גמבה אוסקה, שסיימה את העונה במקום ה-16 בליגה וניצלה מירידה. הישראלי היה אחד מנקודות האור של היפנים.

בנוסף, במועדון מודעים לכך שהשוק הישראלי מצומצם מאוד. כיום רביעיית הקשרים של מכבי חיפה כוללת את עלי מוחמד, מחמוד ג'אבר, מנואל "שואו" קאפומנה וגוני נאור. לפיכך, בכרמל יפנו לקפטן לשעבר וינסו לצרפו, במה שעשויה להיות ההחתמה הנוצצת ביותר של ינואר בליגת העל.

בתוך כך, אחרי שביוון שקלו לקיים את המשחק מאחורי דלתיים סגורות בעקבות אירוע אלים שהתרחש במדינה, אושרה כניסת קהל למפגש בין פנאתינייקוס למכבי חיפה, שתקבל הקצאה של כ-800 כרטיסים מהם 450 כבר נמכרו.