sportFive1274860 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5
ברדה. הכין את ממן לכך שיקבל הזדמנות (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
ברדה. הכין את ממן לכך שיקבל הזדמנות (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מאבק האליפות בליגת העל נכנס לשלב הפלייאוף העליון, כשכל אחת מהמוליכות יודעת שהיא לא יכולה לאפשר לעצמה לאבד אף נקודה כדי להישאר בתמונת הזכייה. במצב כזה, הלחץ יכול לדחוק את המאמנים ללכת על בטוח, לשים את מבטחם בשחקנים הכי מנוסים, הראשונים בהיררכיה, כדי להביא להם תוצאות. אך מול עירוני קרית שמונה, כשהקבוצה שלו מובילה 0:1 בלבד, אליניב ברדה קיבל החלטה שכלל לא מתכתבת עם אותה גישה השמרנית והחליט להעלות מהספסל את הקשר בן ה-19, רועי ממן.

מי שנכנס על חשבונו של רועי גורדנה שיחק בסופו של דבר קרוב ל-30 דקות, במשחק שהוכרע לבסוף עם שער ניצחון דרמטי של הלדר לופס, שהחזיר את ההפרש מחיפה לנקודה אחת בלבד עד הניצחון של הירוקים על הפועל ת"א. ההחלטה של ב''ש לתת הזדמנות לקפטן קבוצת הנוער אמנם לוודאי הפתיעה את הנוכחים באיצטדיון והצופים בבית, אך לא את השחקן עצמו.

"ברדה ומאור (מליקסון) כבר תקופה בשיחות עם רועי, וכבר הכינו אותו לזה שהם רוצים לתת הזדמנות", שיתף גורם מקורב לשחקן, "זה לא נפל עליו כמו רעם ביום בהיר. רועי כבר היה בסגל למשחק נגד בני ריינה והייתה כוונה לשתף אותו, אז אתמול הוא חיכה על הספסל מתוך מחשבה שיקבל דקות".

ממן, אשר גדל במחלקת הנוער של הקבוצה בבירת הנגב, משחק במועדון מגיל 11, ובמשחק מול ק"ש רשם את הופעת הבכורה שלו בליגת העל, אך זו לא הייתה הפעם הראשונה בה שיחק בקבוצה בוגרת. כזכור, את הדקות הראשונות שלו ברמה המקצוענית ערך ממן מול היריבה הכי נוצצת שב''ש שיחקה נגדה העונה, ויאריאל, כשעלה כמחליף בדקה ה-81, במשחק החוץ שהסתיים ב-2:2 מפתיע.

מדמון. נשלח להשאלה (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
מדמון. נשלח להשאלה (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

לאחר אותו מפגש נגד קבוצת הפאר הספרדית, ממן שב לקבוצת הנוער, וחיכה לצ'אנס הבא שלו בבוגרת, שלצערו לא הגיע. ממן, שמשחק כחריג גיל בקבוצת הנוער (שנתון 2003), כבר שקל לחפש אופציות מחוץ לחממה של אלונה ברקת, אך ב''ש סירבה לשחררו באופן חד משמעי: "רועי קיבל 3-2 הצעות מקבוצות ליגה לאומית בינואר האחרון, ושקל אותם ברצינות, אבל בסוף זה לא יצא לפועל משתי סיבות - הוא משרת בבסיס בדרום, ככה שאם היה יוצא לקבוצה במרכז הארץ, זה היה בעייתי מבחינה לוגיסטית, ודבר שני, והסיבה הגדולה עוד יותר, היא שבב''ש אמרו שהם לא מוכנים בשום אופן לשחרר אותו".

כשמסתכלים על מצבה של קבוצת הנוער, מבינים את ההחלטה של ב"ש. בסוף ינואר קבוצת הנוער של ב''ש היתה במקום ה-11, מרחק שש נקודות בלבד מהקו האדום. ב''ש, תחת הדרכתו של המאמן אורי דוד, ידעה שהיא לא יכולה להרשות לעצמה לוותר על הקפטן ואחד השחקנים המשמעותיים שלה, כדי לא להיקלע למאבקי ירידה.

בשבת האחרונה ממן גם השלים 90 דקות בניצחון 0:1 על הפועל ר''ג, ואף על זאת הוחלט לתת לו זמן מגרש גם במשחק הבוגרים מול ק''ש. גורמים בסביבתו מאפיינים את ממן  כשחקן בוגר לגילו, עם יכולת קריאת משחק מצוינת, שעל אף שלא התברך בנתונים פיזיים יוצאי דופן, לא נרתע ממאבקי כדור וקרבות מול שחקני יריבה, ולראייה העובדה שבנוער נוטים לשלבו גם כבלם בעת הצורך.

בב"ש, כידוע, משוועים לשחקנים שגדלו במחלקת הנוער כדי לתת להם הזדמנות. השחקן היחיד בסגל של ברדה, מלבד ממן, שגדל במועדון הוא אור דדיה. בן גילו ומי ששיחק עם ממן לאורך השנים, איליי מדמון, נחשב בזמנו גם הוא לפרופסקט הבא של ב''ש בקבוצה הבוגרת, אך בקיץ האחרון עזב קפטן נבחרת הנוער אחרי שהבין שלא יזכה לקבל דקות משמעותיות גם העונה.

"אין מה לעשות, כדורגל זה גם הרבה עניין של טיימינג", סיפר מקורבו של ממן, "מריאנו בריירו אתמול נעדר בגלל שספג כרטיס אדום, ובתקופה האחרונה הוא גם חוזר מפציעה. אנדרה מרטינש נפצע וסיים את העונה, וב''ש מצאה את עצמה עם שי אליאס, עדן שמיר ורועי גורדנה כאופציות היחידות במרכז הקישור".

מה יהיה עם ממן בשנה הבאה? כרגע אי אפשר לדעת. נראה שהצוות המקצועי מאוד מעריך אותו וממן מאוד רוצה להמשיך בב''ש, זה הבית שלו, ואם הקבוצה תאריך את החוזה שלו ותראה לו שמאמינים בו, זה יכול להיות צעד משמעותי ברצון לשנות את התדמית של המועדון, ולהראות שכן יש אמונה בצעירים שגדלים אצלהם.