(צילום: קובי אליהו) (צילום: ספורט 5)
(צילום: קובי אליהו) | צילום: ספורט 5
13 ימים אחרי החגיגות באדום, המשחק הסוער ביותר בישראל הסתיים בצורה ההפוכה: בית"ר ירושלים גברה הערב (שבת) 1:2 על הפועל תל אביב בטדי.
הצהובים-שחורים של יוסי אבוקסיס ניצחו לראשונה אחרי חמישה משחקים שבהם זה לא קרה (מתוכם ארבעה הפסדים רצופים בכל המסגרות), ופתחו פער (זמני) של 13 נקודות מהקו האדום. בית"ר יצאה מהמשבר בטדי בדיוק בזמן הנכון, עם ניצחון שכולו אופי. האדומים, מנגד, עלולים למצוא את עצמם בסיומו של המחזור הזה - רחוקים רק שלוש נקודות מהקו האדום.

תהפוכות הגורל ולוח השנה של הכדורגל זימן לנו "משחק גומלין": פחות משבועיים לאחר שהפועל ת"א עלתה לטדי, בעיצומה של יממה סוערת, והשיגה ניצחון גדול - היא עשתה זאת שוב, כאשר הפעם לבית"ר היה את כל מה להוכיח. הצהובים-שחורים הגיעו עם גבם אל הקיר, לא רק בעיצומו של משבר מקצועי חריף - אלא גם כשהיא סופרת כמעט שלוש שנים ללא ניצחון על הפועל תל אביב. עד הערב. בקיצור, הזדמנות נהדרת לאזן את התוצאה - וזה קרה הפעם.

וזה קרה, לא מעט, בזכותו של יוסי אבוקסיס - שחווה רגע לא קטן של משבר עם ספיגת השער העצמי, אבל ידע לבצע את החילופים הנכונים בזמן - בעיקר עם שני שחקנים שעשו את השינוי, בר כהן ועדי יונה. השניים שעלו כמחליפים (במקומם של עמית כהן וטראזי תומא, שסבלו מערב פחות טוב) אחראים יותר מכל לניצחון של בית"ר - עם הופעה נהדרת, הרבה חוכמת משחק וגם מעורבות בשני השערים שקבעו את תוצאת המשחק.

בסופו של דבר, בית"ר ירושלים היתה הקבוצה הטובה יותר הערב - היא החזיקה יותר בכדור, היתה יותר מסוכנת לאורך כל המשחק, ובסופו של דבר גם ניצחה בצדק. הצהובים-שחורים יכולים לנשום לרווחה, כי הניצחון הערב לא רק החזיר קצת טעם מתוק לעונה הזו - אלא גם עזר לה לברוח עוד יותר מהתחתית ומהקו האדום. 18 נקודות נשארו בקופה, הפער הוא 13 - ובית"ר רחוקה שני ניצחונות מהבטחת המטרה, ומהכנות בראש שקט לעונה הבאה.

מנגד, הפועל תל אביב מסיימת את הערב הזה מסובכת. האדומים כבר היו במצב האידיאלי מבחינתם, כשהובילו 0:1 בטדי - בדיוק כמו בפעם הקודמת, מול שליטה בכדור של היריבה, ועם התקפות מעבר מסוכנות תוצרת אלן אוז'בולט, קייס גאנם והישאם לאיוס.

אבל הפעם, היא לא הצליחה לנצל את ההתקפות שהיו לה - היתה חשופה בהגנה, ואיבדה את המשחק בדקות האחרונות. בני ריינה וקריית שמונה תשחקנה רק מחר, והפער שלה עכשיו עומד על שש נקודות בלבד. ניצחונות של שתיהן, עלולים לדרדר את הפועל עוד יותר במורד הטבלה.

ואי אפשר לדבר על משחק סוער שכזה, בלי לדבר על השיפוט: רועי ריינשרייבר החליט, באופן מעורר מחלוקת, שלא לשלוף כרטיס אדום לשוער בית"ר מיגל סילבה (שנתקל עם הכתף בעומר סניור), במה שיכול היה להפוך את המשחק. כמו בפעם הקודמת, גם הפעם המשחק לווה בהחלטות בעייתיות - והפועל ת"א בהחלט יכולה להרגיש מקופחת.

הטעם סביב העונה הזו של בית"ר ירושלים הוא עדיין בסימן שאלה. הצהובים-שחורים שפתחו את העונה רע, המשיכו אותה מצוין ונשארו מחוץ לפלייאוף העליון חוו לא מעט רגעים קשים העונה - אבל קצת כמו היריבה בצד השני, ניצחון במשחק הגדול הזה יכול להיות "ממתיק" טוב מאוד. מכאן, בית"ר תקווה לסגור סופית את סיפור התחתית - וללכת לעוד קיץ רווי בסימני שאלה. 

הלילה, זה הזמן שלה לרקוד.