(דני מרון) (צילום: ספורט 5)
(דני מרון) | צילום: ספורט 5
דור מיכה. שחקן שלקח אליפות או שתיים (דני מרון) (צילום: ספורט 5)
דור מיכה. שחקן שלקח אליפות או שתיים (דני מרון) | צילום: ספורט 5

הלחץ עובר לחיפה. הפועל באר שבע השיגה היום (שבת) שלוש נקודות יקרות מפז במאבק האליפות עם 0:1 קטן על הפועל ירושלים - מה שצימק את הפער מהפסגה לנקודה בלבד.

מי שהיה מרוצה הוא מאמן הפועל באר שבע, אליניב ברדה. "נשארו לנו 9 משחקי גמר", פתח האיש על הקווים. "התחלנו טוב מאוד, למעט כמה איבודי כדור שגרמו לאיבודי כדור מיותרים. שלטנו בצורה יוצאת מן הכלל בחצי הראשון, השער הגיע אחרי עשרים משהו מסירות. בחצי השני עלינו לא טוב, לא הגבנו להתאמות שהם עשו. אני חושב שזה טיפה התאזן אח"כ, וכשלא הבקענו את השני חשבנו איך לשמור על היתרון היקר הזה. כל מי ששיחק - נתנו את כל כולם ומגיעה להם מילה טובה", הוסיף.

ברדה המשיך: "נדע להרוג את המשחק. נפסל לנו שער, לא ראיתי את זה עדיין אז אין לי איך להגיב. לפעמים כשלא מצליחים לעשות את ה-0:2 צריך לתת לשמור על ה-0:1. הקהל דחף אותנו בדקות הקשות. למעט מצב אחד שגלזר לקח, לא זכורים לי מצבים משמעותיים שלהם. נצטרך להיות מאוזנים הרבה יותר בשתי המחציות".

לסיום התייחס המאמן למאבק האליפות: "קל זה לא הולך להיות, אף אליפות שאני חוויתי לא היתה קלה. יש לנו הרבה שחקנים שעשו אליפויות, כולל הזרים. יש לנו ניסיון בקטע הזה. נצטרך להוכיח את זה ממשחק למשחק עכשיו".

גם דור מיכה סיכם את המשחק: "זה סוג של יתרון לשחק לפני היריבה, עשינו את שלנו והיה חשוב לפתוח ברגל ימין את הפלייאוף".

עוד ממיכה: "כל משחק יהיה קשה וזה היה מאוד חשוב. אומנם זה רק 0:1 אבל שיחקנו טוב ויצרנו מצבים בחצי הראשון. בחצי השני היתה לנו בעיה ונצטרך להשתפר".

זיו אריה. לקח אחריות על המחצית הראשונה (דני מרון) (צילום: ספורט 5)
זיו אריה. לקח אחריות על המחצית הראשונה (דני מרון) | צילום: ספורט 5

מי שהיה פחות מרוצה, באופן טבעי, הוא זיו אריה. "המחצית הראשונה היא ב-95% שלי ו-5% של השחקנים", לקח אחריות מאמן הפועל ירושלים. "בשלב הזה של השנה לא מאמין בלתרגל יותר מדי דברים טקטיים, כי הקבוצה שלי אדירה בתרגולים. אני רוצה שיהנו באימונים, ברגע ששיחקנו במערך שלא תירגלנו אלו 95% שלי, אפילו 98%. ראינו את ההבדלים בין קבוצה שהולכת על האליפות לבין קבוצה שלא הגיעה מוכנה לפלייאוף העליון. בחצי השני היתה קבוצה אחת על המגרש".

על הסיבה בגינה עלה במערך שונה: "היה שיקול שרצינו ללחוץ גבוה ב-3-5-2, אם היינו מתרגלים את זה זה היה נראה מצוין. זו היתה טעות שלי. אם הטעויות האלו יחזרו על עצמן? לא יודע, נראה מה יתחשק לי".

על המצבים אליהם הגיעו חניכיו: "הגענו לשלוש הזדמנויות ענקיות - יותר מהפועל באר שבע והגיע לנו לנצח".

אופק ביטון הוסיף את המבט שלו על המשחק: "מסכים שלא הופענו לחצי הראשון. בחצי שני ניראה לי שהיינו טובים ועדיפים עליהם".

על השגיאות של זיו אריה: "זה קורה, אנשים כל הזמן טועים. תיקנו את זה מחצית שנייה, היינו צריכים להפוך את התוצאה אפילו. נבוא לנצח במשחק הבא מול מכבי ת"א".