"חזן סתם קשקש" (צילום: דני מרון) (צילום: ספורט 5)
"חזן סתם קשקש" (צילום: דני מרון) | צילום: ספורט 5
"חזן יכול היה להתקשר אליי". סבע (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

האזינו לראיון עם דיא סבע ב"5 באוויר"

דיא סבע בחר שלא להגיע לנבחרת ישראל, אולם מה שכנראה חולל את הסערה היה ראיון אי שם בנובמבר בתכנית 5 באוויר. כזכור, בנובמבר אלון חזן, ערך היום, מסיבת עיתונאים לקראת משחקי הידידות של נבחרת ישראל נגד קפריסין וזמביה. במהלך מסיבת העיתונאים, המאמן טען כי החלוץ דיא סבע לא זומן לסגל הנבחרת משום שהוא נמצא בתביעה מול קבוצתו הקודמת בסין, גוואנגז'ו ר.פ, אך לא כך טוען השחקן שהתראיין ל"חמש באוויר", זעם על הדברים, במה שיצר קרע ביחסים.

"אני לא יודע מאיפה הוא אמר את זה", כעס דיא סבע עם תחילת הראיון. "אם הוא לא רוצה לזמן אותי שיגיד שהוא לא רוצה לזמן אותי. זה סתם קשקוש. כבר שנתיים אני אומר שמי שרוצה שיזמן אותי. מפה ועד למה שהוא אמר את זה, אין קשר ואני לא יודע למה הוא אמר. אם הוא היה מנתקשר ושואל הוא היה יודע שהתביעה הזאת לא קשורה".

חלוץ סיבאספור המשיך וטען: "יש לו את המספר שלי, הוא יכול היה להתקשר אלי אם הוא באמת היה רוצה לזמן אותי. אם היה איסור מפיפא שאסור לי לשחק, איך שיחקתי אתמול? הרי אני משחק. אם הוא היה רוצה לזמן אותי והוא מצא תביעה, הוא היה יכול לשאול אותי. גם כשחתמתי בטורקיה אף אחד לא הרים לי טלפון, לא איחל בהצלחה שום דבר".

על עתידו האישי אמר סבע: "הודעתי לסיבאספור שאני עוזב בינואר וזאת התכנית הייתה מהתחלה. אני רוצה לעשות קפיצת מדרגה לקבוצה גדולה בטורקיה וגם בוחן אופציות אחרות, הכל בא בחשבון מבחינת האופציות. אני לא שולל שום דבר. אני אבדוק מה יש לי ביד ואז אני אקבל את ההחלטה הכי נוחה בשבילי. אחרי החודשיים האלה אין סיבה שאני לא אמצא קבוצה שתשלם עלי 250 אלף דולר. עשיתי הופעות ממש טובות, יש לי מספרים מצוינים. אני לא חושב שהם הופתעו מההחלטה שלי, הם ידעו על הכוונה שלי".

"קבוצות בארץ פונות אלי", התייחס החלוץ לחזרה ארצה. "אני לא חושב שזה עניין כספי. אני קודם כל צריך להחליט שאני רוצה לחזור לארץ, אני עוד לא שם. אם זה יקרה וזאת עדיין אופציה, אני אראה מה האופציות שלי. יש לי מה לתת עדיין באירופה, אני לא רוצה עדיין לחזור, אבל אני לא פוסל את זה. הייתה לי תקופה קצרה אצל ברק בכר, הוא מאמן מדהים ואין עוררין על כך. אני חושב שקצת מוקדם לדבר על ישראל, זה לא הכיוון שלי".

"לא הייתה סיבה לא לזמן אותי, אז אמרו תביעה. אני לא הולך כל פעם לשאול למה לא הזמינו אותי, אני לא מדבר הרבה עם התקשורת. אני מאמין בלדבר על המגרש. אני לדעתי עושה את העבודה שלי, אם חזן חושב שלא זה בסדר אבל שלא יגיד תביעה. אפילו לא שלחו לי בהצלחה, נראה לך שהם יפתחו את הטלוויזיה כדי לראות אותי בטורקיה?"