sportFive1274581 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5
מסך ניחוש התוצאות  (צילום: ספורט 5)
מסך ניחוש התוצאות | צילום: ספורט 5

הנה זה מגיע: המאני טיים של הכדורגל הישראלי כבר כאן, ואנחנו מביאים לכם את המשחק שישדרג לכם את החוויה. 5 חבר'ה, משחק ניחושי התוצאות של ערוץ הספורט חוזר ובגדול במהדורת כחול לבן. אתם מנחשים מי תהיה אלופת ישראל, מי יכבוש הכי הרבה שערים בפלייאוף וכן את תוצאות משחקי הפלייאוף, ונותנים בראש לחברים שלכם. במשחק הזה - הכל מתחיל בשלב הפלייאוף, וזה בדיוק הזמן להצטרף.

אתם במשרד מתחרים עם חברים? מדברים בוואצאפ ובטוחים שאתם יודעים יותר טוב מאחרים? זה הזמן לעזוב את האקסלים, כי אנחנו עושים לכם את החיים קלים יותר.

זהבי, אצילי, ספורי, ניקולסקו וכל שאר הכוכבים הגדולים בליגת העל מחכים לכם במקום בו אתם והחברים יכולים להתמודד אחד מול השני ולראות מי מבין יותר בכדורגל. למי שבמקרה עוד לא הכיר, "5 חבר'ה" היא פלטפורמת ניחושים שמתנהלת כולה בעברית. אז מה עושים? מקימים קבוצות חברים, ומנחשים את תוצאות משחקי ליגת העל.

ב-"5 חבר'ה" תוכלו ליצור קבוצות חברים שתציג לכם את טבלת הניחושים הדינאמית שלכם, המתעדכנת בזמן אמת במהלך המשחק. לאחר הרשמה קצרה תבחרו בקבוצה שלדעתכם תזכה באליפות, בשחקן שלדעתכם יהיה הכובש המצטיין בשלב הפלייאוף, הם יעניקו לכם ניקוד בונוס בהמשך הדרך.

לאחר מכן כל מה שנותר לכם הוא להזין את תוצאות המשחקים ולחכות לשריקת הפתיחה. במהלך המשחקים היכנסו למתחם, התעדכנו בתוצאות בזמן אמת וצפו בניקוד שלכם עולה בעוד החברים נשארים מאחור.

אז מה הם החוקים?
כאמור, לאחר הרשמה ראשונית וחינמית בוחרים את הנבחרת שתזכה באליפות ואת הכובש המצטיין של שלב הפלייאוף. שימו לב, הכובש המצטיין הוא זה שיכבוש הכי הרבה שערים בפלייאוף, ולא הכובש המצטיין מפתיחת העונה.

שימו לב! בחירות אלו ניתנות לשינוי עד חצי שעה לפתיחת הפלייאוף, אבל יהיו סגורות לאחר מכן. כל חבר יכול לזכות במענק אליפות, לפי הניקוד הרשום, אם הנבחרת אותה בחר תניף את התואר. הכובש המצטיין יעזרו לכל חבר לצבור נקודות, כאשר כל שער של מלך השערים יזכה אותו ב-2 נקודות.

הניחושים עצמם יוזנו עד חמש דקות לפני פתיחת כל משחק, כאשר כל חבר יבחר את התוצאה המדויקת שבה לפי דעתו יסתיים המשחק. חבר שיפגע בכיוון אך לא בתוצאה המדויקת יזכה לניקוד הרשום מתחת לשמות הקבוצות. חבר שיפגע בתוצאה המדויקת יזכה לניקוד הרשום ולבונוס נוסף של 4 נקודות בשלב הבתים ו-6 נקודות בשלבי הנוק-אאוט. שימו לב! הניקוד הכללי לכל משחק, זה שרשום מתחת לשמות הקבוצות, מוכפל בשלב הנוק-אאוט, כך שתמיד יש מצב למהפך!

איך פותחים קבוצת חבר'ה חדשה?
תחת הלשונית "החבר'ה שלי" תוכלו ליצור קבוצות אותן תנהלו. לאחר יצירת הקבוצה תוכלו לבחור לה שם ותמונת פרופיל, ולהתחיל להזמין חברים דרך הוואטסאפ, המייל או הזנת כתובת הדואר האלקטרוני של משתמש רשום.

במהלך המשחקים תוכלו לראות אילו תוצאות ניחשו החברים, כמה נקודות צברו ומי החבר שמבין יותר מכולם. כמו כן, תוכלו כאמור לדבר על כך בחלון התגובות הפרטי של החבר'ה שנמצאת בתחתית העמוד הקבוצתי.

יודעים מי תהיה האלופה ומי יהיה מלך השערים? (צילום: ספורט 5)
יודעים מי תהיה האלופה ומי יהיה מלך השערים? | צילום: ספורט 5

איך מקבלים ניקוד?
נחשו את תוצאות משחקי הפלייאוף וקבלו ניקוד בהתאם לתוצאת המשחק הסופי
עבור משחק בשלב הבתים:

ניחוש כיוון - אם "פגעתם" בזהות המנצחת או בתיקו אך לא "פגעתם" בתוצאת המשחק המדויקת - בשלב הבתים תקבלו את הניקוד הנתון לפני המשחק ללא בונוס .

ניחוש מדויק - אם "פגעתם" במדויק בתוצאת המשחק - בשלב הבתים תקבלו 4 נק' בונוס שיתווספו לניקוד שהייתם אמורים לקבל עבור אותו משחק.

כובש מצטיין - אם בחרתם מלך שערים, כל גול שלו - שווה לכם 2 נקודות, מעבר לבונוס הכללי בהנחה שהוא הפך למלך השערים.

עבור הקבוצה הזוכה והכובש המצטיין:
בתחילת המשחק תתבקשו לבחור את הקבוצה הזוכה והכובש המצטיין של פלייאוף 2023.
עבור הקבוצה הזוכה - במידה והקבוצה שבחרתם אכן תזכה לבסוף באליפות, תקבלו מענק זכייה בהתאם למענק שניתן לאותה קבוצה לפני תחילת הפלייאוף (לקבוצות שונות יכול להיות מענק שונה בהתאם לסיכויים ההתחלתיים שלהם לזכות באליפות) .

עבור הכובש המצטיין - תוכלו לצבור מענקים בהתאם למתרחש על המגרש - 2 נקודות על כל גול ו-20 נקודות אם השחקן שבחרתם יסיים כמלך השערים של הפלייאוף. חשוב להבהיר שאת מענק 20 הנקודות יקבל השחקן שיסיים כמלך השערים של הפלייאוף. כל גול שנכבש לפני הפלייאוף לא ייספר.

שימו לב! הבחירה עבור מלך השערים והקבוצה הזוכה תהיה פתוחה וניתנת לשינוי עד חצי שעה לפני משחק הפתיחה של פלייאוף 2023.

לאחר מכן לא יהיה ניתן לשנות בחירה ומשתמשים חדשים שירשמו למשחק לא יוכלו לבחור קבוצה זוכה וכובש מצטיין.

למה אתם מחכים? לחצו להרשמה ובניית ליגת חברים ב"5 חבר'ה"

לתמיכה טכנית במשחק 5 חבר'ה - שלחו מייל ל- Support@rge.co.il