(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
חוזר להרכב (לירון מולדובן) (צילום: ספורט 5)
חוזר להרכב (לירון מולדובן) | צילום: ספורט 5

מכבי חיפה תארח הערב (שבת) את מ.ס. אשדוד בסמי עופר למשחק שיפתח עבורה את הפלייאוף העליון. קרוב ל-29 אלף אוהדים ירוקים צפויים לדחוף הערב את הקבוצה.

תמונת ההרכב של ברק בכר די ברורה לקראת המשחק. דניאל סונדגרן המוצהב ייעדר, כמו גם עלי מוחמד, ניקיטה רוקאביצה ושון גולדברג הפצועים כאשר יש התלבטות האם לכלול את גולדברג בסגל. הוא לא נטל חלק באימון המסכם, אך השתתף באימון בחמישי.

השינוי היחיד בחלק האחורי מהמשחק נגד הפועל ת"א הוא בעמדת המגן הימני, כאשר ההתלבטות היא בין דולב חזיזה לרז מאיר. אם האחרון יועדף, פרנטזדי פיירו יאבד את מקומו בהרכב.

ההחלטה בנוגע לזהות המגן הימני תשפיע גם על עמדתו של דיא סבע. אם חזיזה יתופקד כמגן ימני אז סבע ישחק בכנף שמאל. צ'ארון שרי שהחלים ממחלה ועומר אצילי שנמצא בכושר נהדר יפתחו בהרכב. מחמוד ג'אבר ישוב ל-11 לאחר שלא פתח בשלושת המשחקים האחרונים.

הירוקים נוצחו במשחק האחרון נגד אשדוד, 3:1, ובכלל בעשור האחרון מכבי חיפה איבדה לא מעט נקודות נגד הקבוצה מעיר הנמל. סמי עופר צפוי להיות מלא ב-29 אלף אוהדים ירוקים לאחר שכל הכרטיסים, גם אלה ליציע של אשדוד, נמכרו לאוהדי מכבי חיפה.

בקבוצה אמרו: "אשדוד מתעלה במשחקים נגדנו, יש להם את המטרות שלהם ולנו את המטרות שלנו. הפעם אנחנו בבית שלנו ואסור לנו לאבד נקודות". בעקבות זאת, תכנית המשחק של ברק בכר תכלול לחץ גבוה, ניסיון לכבוש שער מהיר ומציאת פתרונות לצפיפות של אשדוד בחלק האחורי.

דולב חזיזה, פייר קורנו, עבדוליי סק ומוחמד אבו פאני בסכנת הרחקה מהמשחק נגד מכבי ת"א אם יספגו הערב כרטיס צהוב. כל השחקנים התבקשו להימנע משיחות עם צוות השיפוט או מלהיגרר לפרובוקציות של שחקני היריבה.

הרכב משוער: ג'וש כהן; רז מאיר (דולב חזיזה), עבדוליי סק, דילן בטובינסיקה, פייר קורנו; מוחמד אבו פאני, מחמוד ג'אבר, צ'ארון שרי; עומר אצילי, דולב חזיזה (פרנטדזי פיירו) ודיא סבע.