sportFive1195398 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5
בוקסנבוים. המחשבה היא לחמישה זרים בלבד (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
בוקסנבוים. המחשבה היא לחמישה זרים בלבד (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

הפועל ת"א תעלה הערב (שבת, 20:30) לדרבי התל אביב האחרון של העונה במחזור הסיום של עונת 2021/22, בו היא תנסה להשיג ניצחון לראשונה מזה שמונה שנים, וגם לתקן במעט את התחושות הקשות שעוד נותרו מהתבוסה הקשה במפגש האחרון מול הצהובים. לאדומים עוד נותר גם סיכוי להשיג את הכרטיס לאירופה (אם ינצחו את מכבי ונתניה תפסיד למכבי חיפה), ואין ספק שהעונה הזו יכולה להסתיים בצורה הכי מתוקה שיש, אך גם בטונים צורמים.

כך או כך, במועדון ממש לא חיכו לרגע האחרון, כשבחודש האחרון קובי רפואה ועומר בוקסנבוים, שעבר לשמש כמנהל המקצועי של הקבוצה הבוגרת, כבר עומלים ומכינים את העונה הבאה. ערוץ הספורט מעניק לכם הצצה ראשונה לתכנית של האדומים לעונת 2022/2023. חשוב לציין כי התקציב עדיין לא ברור והוא יושפע ישירות מהמיקום הסופי של הקבוצה ואם תשחק במפעל אירופי.

קודם כל, רפואה ובוקסנבוים התמקדו בשבועות האחרונים בשחקנים זרים. המטרה היא להנחית בלם זר שישחק לצידו של אדי גוטליב, שמחזיק בחוזה לעונה הבאה, קשר אחורי זר וחלוץ זר. כרגע המחשבה היא שיהיו בסגל חמישה זרים, ולא שישה.

הרוש יחזור להפועל ת
הרוש יחזור להפועל ת"א? (אודי ציטיאט) | צילום: ספורט 5

מה יקרה עם השחקנים הזרים הנוכחים? ארנסט שטקוס מסיים חוזה, ולמרות שבאמצע העונה דיברו על כך שיציעו לו להאריך את חוזהו, הוא לא יישאר. התכנון הוא להחתים שוער ישראלי בכיר דוגמת אריאל הרוש או בוריס קליימן, אם ירצה לשוב לארץ.

מוחמד טראורה, שמחזיק בחוזה, ייצא לקבוצה אחרת בהשאלה. פרדי פלומן לא צפוי להישאר. לאדומים יש אופציה על השחקן שהגיע מהליגה האוקראינית במרץ האחרון, אבל במשחקים האחרונים לא היו מרוצים מהגישה שלו ונראה שאם לא תהיינה הפתעות, הוא יעזוב. למרקו ינקוביץ' יש חוזה לעונה נוספת, אבל גם סביבו יש סימן שאלה גדול גם בשל התנהגותו הבעייתית. בוגדן סרנבסקי האוקראיני, שנחת בארץ בפלייאוף בעקבות הפציעה של שטקוס, יעזוב גם הוא.

לרוב השחקנים הישראליים יש חוזים לעונה הבאה. דן איינבינדר, בן ביטון, עידן ורד, שלומי אזולאי הקשר, אדי גוטליב - כל אלה צפויים להישאר אם לא תהיינה הפתעות. נראה שגם דורון ליידנר, שמחזיק בחוזה ארוך טווח, ישאר. כזכור, כבר לפני שנים המגן השמאלי סומן ע"י הבעלים כפוטנציאל אדיר וכשחקן שיהיה ניתן למכור אותו בכ-4-5 מיליון אירו, אך עושה רושם שבשלב הזה ישמרו עליו.

אליאס עשוי להימכר (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
אליאס עשוי להימכר (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

כפי שכבר פרסמנו, המטרה היא למכור את אושר דוידה. לשחקן יש אמנם חוזה עד לסוף עונת 2023/24 ואין בו סעיף שחרור (השבוע במועדון הודיעו לשחקן על מימוש האופציה בחוזהו לשנתיים נוספות, כלומר עד תום עונת 2023/2024, מה שהיה צפוי מראש), אך אם תגיע הצעה אטרקטיבית, הן מבחינת המועדון והן מבחינת התקדמות השחקן, בהפועל לא יהססו לבצע את המהלך. תג המחיר? לא פחות משלושה מיליון אירו, כך לטענת גורם בכיר בקבוצה, והוא לא יימכר לקבוצה אחרת בארץ, אלא רק למועדון מעבר לים.

עוד שחקן שעשוי להימכר הוא שי אליאס. גם הקשר האחורי, שמשמש כקפטן שני, מחזיק בחוזה לשנתיים נוספות, אך מאחורי הקלעים המטרה של נציגיו היא להוציא אותו כבר בקיץ הקרוב לקבוצה בחו"ל, כשההעדפה היא בלגיה, הולנד או שווייץ, משם יוכל להתקדם הלאה. בניגוד לדוידה, לאליאס יש סעיף שחרור בחוזה - 800 אלף אירו ו-30 אחוז ממכירה עתידית, או מיליון ומאה אלף אירו ללא מכירה עתידית. השחקן כבר זוכה להתעניינות מאירופה ולא מן הנמנע שתגיע הצעה מעניינת עבורו.

לשלומי אזולאי החלוץ מסתיים החוזה, אך המטרה של הצוות המקצועי היא להשאיר אותו ויוצע לו חוזה חדש. לפי מה שידוע לאנשי המועדון, הוא רוצה להישאר. לשחקנים נאמר כי מיד אחרי הדרבי יהיו להם שיחות לגבי העונה הבאה, אז יחלו כמובן להאיץ עוד יותר את ההכנות לקראת עונת 2022/23.