הלחץ השתחרר (אודי ציטיאט) (צילום: ספורט 5)
הלחץ השתחרר (אודי ציטיאט) | צילום: ספורט 5
"צריך למות כדי לקבל פה פנדל" (אודי ציטיאט) | צילום: ספורט 5

עד לפני שבוע, הפרצופים של שחקני הפועל ב"ש הראו ייאוש. ההפסדים למכבי ת"א ומכבי חיפה הגדילו את הפער בטבלה מהמקום הראשון ל-4 נקודות, אבל אז הגיע התיקו של הירוקים ואתמול (ראשון) הניצחון של האדומים, 0:1 על פ"ת. בעקבות כך, הקבוצה של רוני לוי יכולה לחזור למקום הראשון בשבת כשתשחק נגד הפועל ירושלים, יממה לפני המשחק של חיפה מול מכבי נתניה.

"מכבי חיפה אולי איכותית יותר, אבל אולי הספידו אותנו מוקדם מדי?", אמרו בב"ש, שעל אף הגשם שלא הפסיק לרדת, חגגו על הדשא באצטדיון בפ"ת. אפילו העצבים על השיפוט ותחושת הקיפוח המוצדקת אחרי שני פנדלים שלא נשרקו נעלמו לרגע. "יש מזל לאיגוד השופטים שניצחנו אחרת מי יודע איך היינו חוזרים מזה", אמרו שחקנים בסיום.

הקשר מריאנו בריירו היה נסער: "לא מספיק לדמם ושיהיה לך שטף דם בישראל כדי לזכות בעבירה". גם רמזי ספורי שלא זכה לפנדל אחרי עבירה של בן רייכרט היה עצבני: "צריך למות כדי לקבל פנדל".

בצוות המקצועי היו מעודדים מכך שלמרות חסרונות של שחקנים כמו איתן טיבי, דנילו אספרייה, דוידה פטרוצ'י ושגיב יחזקאל, ב"ש הצליחה לנצח. לא ביכולת גבוהה אבל בגישה טובה ואינטנסיביות שרוני לוי דרש במהלך הימים האחרונים. לוי, שעבר למערך של רביעיית הגנה, נתן הזדמנות לשחקנים שלא היו ברוטציה לאחרונה כמו רותם חטואל ויוג'ין אנסה. בעוד הגנאי שוב לא הרשים, השחקן הצעיר הראה כמה פעולות טובות כשגם אנדרה מרטינש הציג יכולת סבירה למשחק בכורה בהרכב.

ניקיטה רוקאביצה הרגיש שקרע את השריר ובבדיקה ראשונית האבחנה היתה זהה. בכל מקרה השחקן יעבור אולטראסאונד כדי לאבחן את חומרת הפגיעה. במשחק הקרוב מול הפועל ירושלים ולאחריו מול מכבי פ"ת בגביע הוא לא יעמוד לרשותו של המאמן. מי שגם כן לא יקחו חלק במשחק הגביע מול המלאבסים הם רמזי ספורי ואיתי שכטר, שספגו את הכרטיס הצהוב התשיעי שלהם.