אצילי. יפתח או יחכה על הספסל? (דני מרון) (צילום: ספורט 5)
אצילי. יפתח או יחכה על הספסל? (דני מרון) | צילום: ספורט 5
רוצה ניצחון מול הפועל ת
רוצה ניצחון מול הפועל ת"א, בכר (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מכבי חיפה תארח הערב את הפועל ת"א (שבת, ישיר ב-5SPORT) בסמי עופר, כשהירוקים ינסו לפתוח את הפלייאוף העליון ברגל ימין ולהשיג ניצחון שביעי ברציפות נגד האדומים בכל המסגרות.

השאלה המרכזית היא סביב עומר אצילי. הקיצוני כשיר להתמודדות, מתאמן באופן מלא ושותף במשחק נגד בית"ר ירושלים, אך הצוות המקצועי טרם קיבל החלטה סופית אם יפתח או ישולב מהספסל. גם לאצילי עצמו משקל בהחלטה, בכר והצוות הרפואי ישקלו את הנושא וההכרעה צפויה להתקבל בסמוך לשריקת הפתיחה. הסיבה לחוסר הוודאות: פגרת הנבחרת שתאפשר לו מנוחה נוספת על מנת להחלים באופן סופי מהפציעה.

לאצילי משקל רב במשחק ההתקפה של הירוקים, שיתוף הפעולה שלו עם דין דוד הוא יוצא דופן. השניים מעורבים ב-44 שערים מתוך 62 שהמוליכה כבשה עד כה העונה. רק מכבי ת"א כבשה יותר מכמות השערים בהם היו מעורבים אצילי ודוד.  סיכויים גבוהים שאצילי יפתח בסופו של דבר, אך מאוויס צ'יבוטה שכבש שער בכורה נגד בית"ר ירושלים נמצא בכוננות לקראת ההתמודדות.

הירוקים מחזיקים בנתון די מפתיע כשמדובר בקבוצה הכי התקפית בליגה, היא כבשה 16 שערים בהתקפות מעבר זאת בזכות החלק ההתקפי המהיר ומשחק הלחץ של בכר.

יחליף את אצילי שוב? צ'יבוטה (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
יחליף את אצילי שוב? צ'יבוטה (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

המאמן שוחח עם השחקנים לקראת הפועל ת"א וביקש לשים דגש על האגרסיביות וציין לטובה את הנחישות נגד בית"ר ירושלים, אך הוא רוצה לראות יכולת משודרגת בטח במשחק ביתי עם "סמי עופר" מלא. "הקהל שלנו בבית הוא כוח, כמו בכל משחק ננסה לכבוש שער מהיר שיפתח את המשחק ויסייע לנו לשמור על הקצב. זה מאני טיים וכולם מבינים זאת", אמרו בקבוצה.

שלושה שחקנים נמצאים בסכנת הרחקה מהמשחק נגד מכבי ת"א. דולב חזיזה (8), חוסה רודריגס ורז מאיר (4 כ"א). עדיין לא ברור האם האחרון יהיה חלק מהסגל, שכן הוא צפוי לעבור ניתוח בירך ויצטרך לקבל החלטה מתי יעשה זאת כפי שפורסם אתמול באתר "ערוץ הספורט".

הרכב משוער: ג'וש כהן; מיקאל אלפונס, בוגדן פלאניץ', שון גולדברג, חוסה רודריגס; עלי מוחמד, מוחמד אבו פאני, צ'ארון שרי; עומר אצילי (מאוויס צ'יבוטה), דולב חזיזה ודין דוד.