(צילום: ברני ארדוב) (צילום: ספורט 5)
(צילום: ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5
יפגוש את קבוצתו לשעבר? קניקובסקי (באדיבות האתר הרשמי של מכבי ת&quo (צילום: ספורט 5)
יפגוש את קבוצתו לשעבר? קניקובסקי (באדיבות האתר הרשמי של מכבי ת"א) | צילום: ספורט 5

ככל הקבוצות בארץ ובעולם, גם מכבי תל אביב חוזרת לשגרה: עם תום פגרת הנבחרות, כבר בשבת (20:30) תעלה מחזיקת הגביע למשחק חוץ מול מכבי נתניה, עם המאמן החדש בני לם. המאמן פטריק ואן לוון חזר מהפגרה עם מסקנות, שרובן קשורות לעידו שחר. יכולתו הטובה של הקשר במדי הנבחרת הצעירה, כולל שער ניצחון במשחק מול לטביה, לא נעלמה מעיני המאמן ההולנדי, והוא עשוי לתת לשחקן צ'אנס רציני כבר בקרוב.

למרות העומס היחסי שנוצר על חוליית הקישור, שחר אמנם פילס לעצמו מקום בסגל - אך עוד לא ממש זכה לאמון ברמת דקות המשחק: מתוך ששת המשחקים האחרונים, לקשר יש רק הופעה אחת, לאחר שנכנס בתוספת הזמן של משחק החוץ נגד לאסק לינץ. מה ששינה את המצב היתה יכולת משודרגת באימונים, וכמובן שתי ההופעות מול גרמניה ולטביה.

בכלל, חוליית הקישור תהווה אתגר עבור ואן לוון: גם אייל גולסה חזר במשחק שלפני הפגרה מול הפועל ירושלים, מה שפותח מחדש את התחרות לא רק על ההרכב - אלא גם על המקום בסגל. גבי קניקובסקי החלים מהפציעה בכף הרגל, ואמור להיות כשיר למשחק מול קבוצתו לשעבר. מי שאינו צפוי לשחק הוא עידן נחמיאס, שהתלונן על כאבים בעצם הבריח, ואמור לנוח. "איבדנו מספיק נקודות עד עכשיו", אמרו שם, "אסור לנו לאבד יותר".

"במהלך הפגרה עבדנו באימונים ובמשחקי אימון, הייתה לנו תקופה טובה ועכשיו אנחנו מוכנים למשחק הרשמי הראשון שמצפה לנו", אמר ואן לוון לקראת מפגש מול היהלומים. "אנחנו תמיד להוטים לשחק. הפגרה טובה לאלה שנמצאים עם הנבחרות, אבל השחקנים האחרים מחכים להמשיך את הליגה".

על ההכנה ללא 9 משחקני הנבחרות אמר ואן לוון: "אתה יודע את זה מראש, אז אתה חושב על מה אתה יכול ורוצה לעשות. השתמשנו בשחקני נוער כדי להגדיל קצת את הקבוצה ולהמשיך באימונים. עקבנו אחרי השחקנים בנבחרות, כמה דקות הם שיחקו, זה משהו שמשאיר אותך עסוק בתקופה הזו במקביל לעבודה עם השחקנים שאיתנו".

על אדוארדו גררו שנמצא עם נבחרת פנמה: "זה תמיד טוב שאתה נמצא שם ואם אתה משתתף במשחקים, זו הסיבה שאתה שם. זה גם האישור לכך שאתה עושה משהו טוב. הדבר השלילי היחיד אולי זה שהלו"ז שונה מהלו"ז האירופאי אז אדוארדו יגיע מאוחר יחסית".

"אנחנו במצב שאנחנו צריכים לנצח בכל משחק. אנחנו מודעים לשינויים של נתניה, לפעמים זה נותן אנרגיות לשחקנים ומשנה את הסגנון. אנחנו צריכים להיות מוכנים לכך, כמו לכל משחק, ובייחוד לאחר פגרת נבחרות. אנחנו צריכים להיות מוכנים כדי לנצח את המשחק. כמו בשבועות האחרונים, אנחנו חסרים רק את אבי ריקן, בתקווה שיחזור בקרוב. מלבד זאת כולם כשירים למשחקים הקרובים".