לבד בפיסגה. ערן זהבי הפך הערב (שלישי) לגדול הכובשים בנבחרת ישראל בכל הזמנים, כשכבש בדקה ה-28 מול מולדובה במסגרת מוקדמות מונדיאל 2022 בקטאר. הוא הבקיע את שערו ה-33 במדים הלאומיים ובכך עקף את מוט'לה שפיגלר שכב 32 שערים. הנבחרת ניצחה בסיום 1:2 ושמרה על המקום השלישי בבית.

מיד לאחר כיבוש השער, אותו בישל מנור סולומון, ביצע זהבי מחווה לשפיגלר, כשחגג באותו סגנון בו שפיגלר חגג כשכבש במונדיאל מקסיקו 70: הוא הרים את היד והביט לעבר שפיגלר שמחא לו כפיים ביציע. מרגש.

זהבי הפך בדקה ה-49 למבשל, כשקיבל כדור בתוך הרחבה ומסר למונאס דאבור, שהעלה את ישראל ל-0:2. מכאן הנבחרת שלנו הורידה הילוך ולא ניסתה להבקיע שערים נוספים. בדקה ה-94, שוב הדקה הזאת, ניקולסקו הרס את החגיגה הישראלית כשצמצם וקבע את תוצאת המשחק.

בנוסף, זהבי הפך לגדול כובשי נבחרת ישראל במסגרת מוקדמות המונדיאל עם 10 כיבושים ועקף את תומר חמד שכבש 9 שערים. השיא, שזהבי שואף להמשיך ולהגדיל, יישאר חקוק בספרי ההיסטוריה שנים ארוכות, שכן השחקן הפעיל הבא ברשימה הוא מונאס דאבור שכבש 10 שערים.

ההישג של זהבי מרשים ביותר בהתחשב במספר ההופעות שלו ובנתוני ההבקעה. את שערו ה-33 כבש זהבי במשחקו ה-69 בלבד במדים הלאומיים. שפיגלר, לעומתו, כבש 32 שערים ב-83 הופעות. זהבי כבש את שער הבכורה בנבחרת ב-10 בספטמבר 2013, לפני כ-8 שנים בלבד, ועד 2018 החזיק ב-8 שערי נבחרת בלבד. בשנתיים האחרונות הוא עושה את הבלתי יאמן וכובש בכל הזדמנות.