(אודי ציטיאט) (צילום: ספורט 5)
(אודי ציטיאט) | צילום: ספורט 5
הנבחרת צריכה להרים את הראש (אודי ציטיאט) (צילום: ספורט 5)
הנבחרת צריכה להרים את הראש (אודי ציטיאט) | צילום: ספורט 5

אחרי ההפסד המאכזב לסקוטלנד (3:2), נבחרת ישראל תנסה להתאושש כשתארח הערב (שלישי) את מולדובה באצטדיון טרנר במסגרת המחזור השמיני במוקדמות המונדיאל. לנבחרת 10 נקודות, 4 פחות מסקוטלנד, כאשר הדברים כבר אינם תלויים בווילי רוטנשטיינר ושחקניו, באשר לסיכויים לסיים במקום השני המוביל לפלייאוף.

חוליית ההגנה היא ללא ספק זו שמטרידה בעיקר את ווילי רוטנשטיינר וכעת הוא יאלץ להסתדר ללא בלם נוסף - אדי גוטליב. שחקן הפועל תל אביב לא לקח חלק באימון המסכם של הנבחרת ושוחרר מהסגל עוד לפני המשחק מול מולדובה.

אמש, רוטנשטיינר לא תרגל באימון המסכם את ההרכב שיפתח נגד המולדובים, אבל ייתכן ויהיה שינוי בחלק האחורי כשאדי גוטליב או ג'ואל אבו חנא יחליפו את עופרי ארד. השחקנים שפתחו בגלאזגו ערכו אימון בצד, בעוד היתר התאמנו באופן מלא. המאמן הלאומי שצפה כמה פעמים בדקות האחרונות מול הסקוטים לא עבר לסדר היום על ההפסד ובזמן שהוא מקרין קטעי וידאו באסיפה.

האוסטרי אמר להם בכעס: "לא היה מי שינהיג בדקות האחרונות. במקום להחזיק בכדור עשינו טעויות טיפשיות. שיחקנו בלי תשוקה ובלי מנהיגות כמעט בחצי השני וככה אי אפשר לחזור עם נקודות". אחרי הדברים האלה ביקשו כמה מהשחקנים את רשות הדיבור בינהם ביברס נאתכו, מואנס דאבור וערן זהבי שהביעו את דעתם תוך כדי שהמאמן מקרין על המסך דברים לא טובים שנעשו.

יירד לספסל? ארד (אודי ציטיאט) (צילום: ספורט 5)
יירד לספסל? ארד (אודי ציטיאט) | צילום: ספורט 5

רוטנשטיינר מודע לדיבורים סביב מעמדו. גם הוא יודע שסיכוייו להמשיך על הקווים אפסו אבל מצד שני, הוא חוזר ושב על המילה תהליך ולעניות דעתו הוא מצליח בתקופה שלו בישראל. המאמן הלאומי שזוכה לגיבוי מצד השחקנים הבכירים בנבחרת יגיש דו"ח מסור לאורן חסון בסיום הקמפיין בו יפרט את הצלחותיו, אבל כרגע ממוקד במטרה לנצח הערב את מולדובה החלשה. "ניצחון גדול ימתיק את התקופה הזו", אמרו במשלחת.

הרכב משוער: אופיר מרציאנו, אלי דסה, ניר ביטון, ג'ואל אבו חנא (עופרי ארד, אדי גוטליב), איאד אבו עוביד, סאן מנחם, דור פרץ, ביברס נאתכו, מנור סולומון, ערן זהבי, מואנס דאבור.