(ברני ארדוב) (צילום: ספורט 5)
(ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5

התרסקות טוטאלית - רק כך אפשר לתאר את מה שעבר על מכבי תל אביב באצטדיון בנתניה. סגנית האלופה כבר הובילה בבטחה 1:2 עד לדקה ה-61, אבל אז הגיע קאמבק משוגע של מכבי נתניה שהעמיקה את המשבר של התל אביבים. האם זה היה משחק הליגה האחרון של פטריק ואן לוון על הקווים? אם תשאלו את השחקנים, התשובה היא לא.

"צריך לנתח את המשחק ולהבין את הטעויות שלנו", אמר שרן ייני בסיום. "איבדנו שליטה על המשחק ולא מצאנו פתרונות כשהם לחצו אותנו. התפרקות? זה לא משהו שאני יכול להגיד עכשיו, זה לא מקצועי. צריך לנתח את הדברים".

"שומעים שהקהל מאבד סבלנות", הוסיף ייני. "הקהל מביע את דעתו וזה בסדר, כי אנחנו פרפורמרים וצריכים לרצות את הקהל. אני מבין את זה. התחושה היא רעה, תחושות של אכזבה וכעס, אבל אנחנו רוצים לחזור, לנתח את הדברים וללמוד מהם. אני מי שאני כאדם, לא עושה מהומות וצועק, רוצה להירגע ולא להגיד עם רגשות שליליים - אלא תכלס עם פתרון".

"אני הרבה שנים פה והיו לי עונות כאלה", אמר ייני. "העונה הזו מזכירה את העונה שעברה וסיימנו שני, בוא ניראה איך העונה הזו תתפתח. ואן לוון? אנחנו מאמינים במאמן, הוא מאורגן ויודע מה הוא רוצה. מאמן שהתחיל טוב ונזרק? יש לי שם בראש, אבל לא רוצה להגיד. מישהו שהצליח שלוש פעמים במועדון ואז כשרגע לא הולך... התפקיד שלנו ושלו זה למצוא יחד את הנוסחה הנכונה, כרגע אנחנו לא פוגעים".

ייני המשיך: "ננסה להסביר לאנשים איך להתנהל, להתמודד, להציב מטרות קדימה, איך לעשות את זה. יש דרך לצאת ממשבר, לא בהוקוס פוקוס, לדעת מה לעשות, לתמוך. מה לא עובד? אני לא משחק עונה אחת, היו לי עונות טובות יותר ופחות, המקום הכי גרוע שסיימנו בו היה שני. אנחנו מפתחים פה אופי ומגדלים דור חדש של שחקנים, כאלה שידעו לצאת מזה ויהיו ווינרים כשנגיע בסוף העונה למצב בו נסתכל לעצמנו בעיניים. אירופה? אנחנו מקצוענים, המשחק הזה לא ישפיע. מוחקים ממחר הכל. כועסים על עצמנו, מדברים ומוחקים".