(צילום: ברני ארדוב) (צילום: ספורט 5)
(צילום: ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5
רגע לא פשוט. שחקני מכבי ת
רגע לא פשוט. שחקני מכבי ת"א (צילום: ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5

רגע לא פשוט למכבי תל אביב: מחזיקת גביע המדינה ספגה הערב (שבת) את הפסדה השלישי העונה בשישה משחקים, 4:2 מול מכבי נתניה - ורשמה נדבך נוסף בפתיחת עונה בינונית ומטה. מעמדו של המאמן, פטריק ואן לוון, התערער לאחר המשחק.

המאמן ההולנדי, שהחליף באמצע העונה שעברה את יורגוס דוניס, עשוי גם הוא לסיים את דרכו בעקבות הפתיחה החלשה - ובוודאי לאחר ההופעה הערב, בה ספגו הצהובים ארבעה שערים במשחק ליגה לראשונה מזה שלוש שנים. בנוסף, אוהדי מכבי תל אביב קראו להולנדי להתפטר, עם זאת, כשנשאל בסיום האם הוא האיש להוציא את הקבוצה מהמצב הזה ענה חד משמעית: "כן".

ואן לוון נמנע לדבר על עתידו וכשנשאל על שריקות הבוז מצד קהל מכבי ת"א טען: "יש לאוהדים את הזכות להיות לא מרוצים, גם אני לא מרוצה מהמצב. לא מתאים למועדון כה לספוג שלושה הפסדים בשישה משחקים. האיכות עוד שם, התחלנו טוב עם שער ומצבים את זה אני נאחז בזה, כי יצרנו מצבים".

"מה קרה? אם הייתי יודע...", אמר פטריק ואן לוון בסיום. "היינו צריכים לסיים את החצי הראשון עם עוד שערים. לא הרגשתי שהשחקנים שהוחלפו היו במשחק, הכניסו מהירות או המשיכו באותו קצב. החצי השני היה אסון. למה? אף אחד לא רוצה לכבוש שער עצמי, אבל זה הרגע שהם חזרו והרגישו אנרגיה. לא הצלחנו להתגבר על זה".

כשנשאל מה לא עובד למכבי ת"א, ענה ההולנדי: "שלושה הפסדים בכזאת כמות של משחקים זה משהו שלא מתאים למכבי תל אביב. האיכות עוד שם, התחלנו טוב, כבשנו, הגענו למצבים. אני נאחז בזה. זה רגע שחלק מהשחקנים יכולים להראות שהם יביאו יותר כי עכשיו אחרים יקבלו הזדמנות".

במסיבת העיתונאים הוסף ואן לוון: "זה לא המנטליות ששייכת לקבוצה או למועדון, היינו צריכים לפתוח את המחצית השנייה עם הרבה ביטחון, על זה דיברנו, והמצבים היו נכנסים. החילופים? עליתי לשחק עם שני חלוצים, רציתי שאוסמה חלאילה ואדוארדו גררו ישחקו על מהירות, זו הייתה המטרה שלי".

על נתניה אמר המאמן: "זה היה מאמן חדש שלא עבד, אז היינו מוכנים למערכים שהוא יכול לעלות איתם. השחקנים שלנו הבינו את זה, אולי זה שינה קצת, אבל היה לנו תוכנית למערך שלהם. שיחקנו מול שתי השיטות בליגה מספר פעמים, כך שהשחקנים שלנו יודעים מה לעשות".

עבור מכבי ת"א, כאמור, זהו הפסד ליגה שלישי העונה - ובארבעת המשחקים האחרונים, היא ספרה ניצחון אחד בלבד ( 0:1 על חשבון האחרונה בטבלה, הפועל ירושלים). הצהובים שהיו רחוקים מלהרשים כל העונה (למעט משחקים בודדים), סופגים הערב מפלה לא פשוטה - מפלה שייתכן שגם תעורר זעזועים.

כזכור, ואן לוון שכבר לקח חלק במחלקות הנוער של מכבי תל אביב, שודרג לקווים לאחר פיטוריו של יורגוס דוניס היווני בדצמבר 2020. מי שהיה ממלא מקום זמני, הפך בהמשך למאמן קבוע והוביל את הצהובים לריצה אדירה, פה הצליחו לסגור פער של שמונה נקודות ממכבי חיפה - עד כדי הובלה של הטבלה. בסופו של דבר, הצהובים נכנעו בפלייאוף לירוקים, ואיבדו את האליפות. העונה, למרות רכש מצוין היכולת של הצהובים לא השתדרגה, וכעת - המאמן ההולנדי עלול לסיים את דרכו.