(צילום: אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

אחרי ההפסד הכואב והדרמטי לסקוטלנד, הגיעה ההתאוששות המבורכת: אמש (שלישי), ניצחה נבחרת ישראל 1:2 את מולדובה באצטדיון טרנר, ועל אף שסיכוייה להעפיל הפכו נמוכים משמעותית - מצב הרוח השתנה לטובה. במוקד, כמובן, עמד ערן זהבי - שהפך לכובש המצטיין של נבחרת ישראל עם 33 שערים, ועקף את מוטל'ה שפיגלר.

בהתאחדות לכדורגל מתכוונים לערוך טקס מיוחד לזהבי, במשחק הבית האחרון של הקמפיין מול איי פארו, כשלטקס יוזמן גם שפיגלר, שבסיום המשחק אמש שלח הודעה לזהבי ובירך אותו על ההישג. זהבי החליט סופית כי ימשיך גם לקמפיין מוקדמות היורו, וכבר הציב יעד חדש: להגיע ל-40 שערים במדים הלאומיים.

אבל למרות השמחה על ההישג של החלוץ, שני רגעים בכל זאת היו כואבים: הנבחרת שוב ספגה שער במצב נייח והבלם ג'ואל אבו חנא נפגע בברך. השחקן, שאמור היה להמריא לפולין לפנות בוקר, דחה את הטיסה ויעבור במהלך היום בדיקת MRI. "שמעתי רעש מפחיד מהברך... נראה לי שקרעתי את הרצועה", אמר אבו חנא שברכו התנפחה, ובנבחרת ילוו אותו היום לבדיקה המכרעת.

לגבי השער שספגה הנבחרת (שוב, בדקה ה-94) אמר המגן סאן מנחם: "המצבים הנייחים נגדנו כבר הפכו לסיוט. אין הסבר איך פעם אחר פעם אנחנו סופגים מהמצבים האלה. זה בלתי נתפס ומקומם גם אותנו".

"היינו עייפים" (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

כמעט כל השחקנים הודו כי אחרי האנרגיות בהאמפדן פארק והמאמץ הפיזי הם התקשו להציג יכולת טובה בניצחון על מולדובה. במשלחת הופתעו שרוטנשטיינר ביצע רק חילוף אחד בהרכב וטענו כי טעה בכך שלא אפשר לשחקנים יותר רעננים דקות משחק.

החלוץ סוף פודגוראנו שערך הופעת בכורה אמר בסיום: "רק מי שמכיר אותי יודע שזה היה החלום הכי גדול שלי. חובת ההוכחה עלי להמשיך ולהראות שמגיע לי ושאני שייך לפה". הקשר דור פרץ, שנראה תשוש אחרי המסע לסקוטלנד, הוסיף: "זה היה ניצחון קשה, אבל עשינו מה שצריכים וניצחנו בסוף וזה הכי חשוב. הגענו עייפים אחרי המאמץ בשבת".