(לירון מולדובן) (צילום: ספורט 5)
(לירון מולדובן) | צילום: ספורט 5
לביא. מתגעגעים אליו (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
לביא. מתגעגעים אליו (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מכבי חיפה תערוך הערב (שבת) את האימון המסכם שלה לקראת המשחק נגד הפועל נוף הגליל שייערך מחר. ברק בכר צפוי לבצע רוטציה קלה מההרכב שפתח בניצחון הגדול בדרבי. חוסה רודריגס וגודסוואי דוניו, שנכנסו כמחליפים, עשויים לפתוח.

במידה שהשניים יפתחו, עלי מוחמד או מוחמד אבו פאני ירדו לספסל. במידה שהחלוץ הגנאי יפתח, דולב חזיזה או צ'ארון שרי יזכו למנוחה ודין דוד ישחק בכנף. בכר לא שומר שחקנים למשחק בחמישי נגד פיינורד מאחר והירוקים איבדו סיכוי להעפיל מהבית בקונפרנס ליג.

ראיין סטריין ואורי דהן שבו לאימונים בהדרגה, אך לא צפויים להיות מחר בסגל. גם הקפטן, נטע לביא, שזכה למחווה מרגשת מחבריו לקבוצה שהעלו ברשת תמונה קבוצתית עם הכיתוב "מחכים לך קפטן", צפוי להיעדר. דולב חזיזה הוסיף: "זה לא אותו דבר בלעדייך". לביא רשם העונה 30 דקות בלבד בליגה, בניצחון נגד הפועל ירושלים. בחודש וחצי האחרונים הוא שוהה בשיקום בלונדון ובקרוב ישוב לאימונים.

בגזרת הקהל, הנהלת הפועל נוף הגליל אמנם הוזילה את מחירי הכרטיסים, אך ארגוני האוהדים לא צפויים להגיע למרות זאת. למרות הרצון לראות יציעים מלאים, בקבוצה תומכים בהחלטת הארגונים.

בכר התייחס להתמודדות במסיבת העיתונאים: "ראינו את המשחק שלהם והם יכלו לנצח. הם מסודרים ומאוד פיזיים, יש שם גם שחקנים שלנו שירצו להוכיח. זה מגרש קשה מול קבוצה מאוד ביתית. יש לנו שלושה ימים ונצטרך לראות איך עושים את השינויים. ברור שמאכזב לא לראות קהל, אבל אנחנו איתם במאה אחוז ואם יוחלט לא להגיע - נעמוד מאחוריהם ונקווה שהדברים יסתדרו. יש כמעט את כל הסגל, מקווה שכשנטע וסטריין יצטרפו יהיה יותר קל לתמרן ולעשות חילופים".

אבו פאני הוסיף: "זו קבוצה קשה. הם יבואו לנסות ולהוכיח, ראינו שהם עשו צרות למכבי תל אביב, אבל נבוא לעשות את העבודה שלנו. אני מכבד מאוד את נוף הגליל, הם עושים תוצאות טובות. יש לנו ליגה ארוכה וקשה. הקהל? לא דיברנו על זה עד עכשיו, זה יהיה מאכזב לא לראות אותם, אבל אנחנו עומדים מאחוריהם בכל החלטה ונבוא מרוכזים לכל משחק".

במכבי חיפה התרשמו מאוד מנתוני הכושר של השחקנים מהמשחק נגד הפועל חיפה. כל שחקן רץ בממוצע מעל 10 ק"מ במשחק וכן בניתוח שעשה הצוות המקצועי, מדובר במשחק עם הנתונים הפיזילוגיים הטובים ביותר בכל פרמטר בהשוואה לרצף של שלושת המשחקים בתוך שבוע נגד אוניון ברלין, הפועל ת"א וכאמור הדרבי. במועדון שבעי רצון מהכושר של השחקנים, דרור שמשון ואורי הראל זכו לתשבוחות, כמו גם אנשי הצוות הרפואי.