תחושה פספוס בסכנין (דני מרון) (צילום: ספורט 5)
תחושה פספוס בסכנין (דני מרון) | צילום: ספורט 5

צפו בתקציר: האם דין דוד היה בנבדל במהלך שהוביל לשער

בני סכנין לא היו יכולים לקבל שיבוץ קשה יותר לפתיחת העונה, כשהם נאלצו להתמודד עם סגנית האלופה, מכבי ת''א, והאלופה מכבי חיפה בשני מחזורי הפתיחה. בכל זאת, בקבוצה מהמגזר יכולים להיות מרוצים מהיכולת הנהדרת שהציגו מול שתי הקבוצות הבכירות בכדורגל הישראלי. 

סכנין אמנם הפסידה אמש (שבת) למכבי חיפה, אך במועדון חשים תחושת ניצחון לאחר ש-3,600 אוהדים הגיעו סמי עופר, ודקות ארוכות לאחר שריקת הסיום הקהל נשאר ביציעים כדי להריע לשחקנים. בהנהלת סכנין סיפרו כי הם מרגישים רוחות של שינוי: "העונה התחושות אחרות, לא רק בהיבט המקצועי, גם בקרב הקהל שיותר תומך וסבלני". הטענה המרכזית מלבד הפנדל שלטענת סכנין לא היה היא שבמהלך שהוביל לשער הניצחון של עומר אצילי, דין דוד היה בעמדת נבדל אחרי שדולב חזיזה מסר לו, אך ממצלמות הטלוויזיה קשה להגיע למסקנה חותכת.

קבוצתו של שרון מימר יצאה מהמשחק בתחושות מעורבות. מצד אחד, הייתה שביעות רצון מהעמידה הטקטית, היכולת וההשקעה של השחקנים, אך לצד זאת, כן הייתה אכזבה מכך שהקבוצה לא הצליחה להחזיק את השוויון, וספגה שער שהוביל להפסד בתוספת הזמן. 

התסכול של האדומים לא נובע רק מהספיגה המאוחרת, אלא גם מהתחושה שהשיפוט היה לטובת החיפאים. לטענתם, הפנדל שנשרק לזכות חיפה זכה לבדיקה מעמיקה באופן חריג במערכת ה-VAR: "רק בגלל שזו קבוצה גדולה בדקו אם זה פנדל כל כך הרבה פעמים, לנו לא שרקו לפנדלים יותר בטוחים מזה".

"לא קיבלנו פנדלים בטוחים מזה". בסכנין כועסים על בר נתן (דני מרון) | צילום: ספורט 5

בנוסף לטענות כלפי צוות השיפוט, בסכנין כועסים גם על ההתנהלות של מכבי חיפה.: "הם היו חייבים להחזיר לנו את הכדור, אסור לתת לזה לגיטמציה, אחרת כל הקבוצות לא יחזירו כדור. אסור לשתוק, זה לא ספורטיבי". אנשי סכנין התייחסה ספציפית לעוזר המאמן של מכבי חיפה, גיא צרפתי, שלטענתם ביקש מהשחקנים לא להחזיר את הכדור, וכתוצאה מכך  התלקח עימות מילולי בינו לבין מאמן השוערים, עמי גניש.

גורם בכיר בהנהלת הקבוצה מסר בסיום: "גזלו מאיתנו נקודה, שיחקנו מצוין. מכבי חיפה קבוצה מצוינת, אבל היה להם קשה נגדנו". יו"ר בני סכנין, מוחמד אבו יונס, נכנס לחדר ההלבשה בסיום המשחק, ואמר לשחקנים שהוא גאה על ההופעה שלהם.

על אף ההפסד, בסכנין מרוצים מההופעה של הקבוצה, ובמיוחד מחוליית ההתקפה. רז שטיין המשיך בכושר הנהדר שלו, כשהוא כובש מבישול של גיא מלמד שנכנס כמחליף, שרשם בכורה מוצלחת. בקבוצה מקווים ששני שחקני הרכש ימשיכו להציג יכולת דומה בהמשך העונה.

חילופי הדברים בין הקבוצות זלגו גם ליציעים, כשבמהלך המשחק נרשמו עימותים בין מקורבי סכנין לבין הקהל של מכבי חיפה וכוחות אבטחה מנעו עימות פיזי. משפחתו של בירם כיאל ישבה ביציע של מכבי חיפה, ואביו של בירם, פריד כיאל, טען שהם ספגו קללות מצד אוהדי חיפה, והם נאלצו לשבת סמוך לספסל. האבטחה ואנשי סכנין הרגיעו את הרוחות.