ניצן. המצב בבית"ר מורכב (דני מרון) (צילום: ספורט 5)
ניצן. המצב בבית"ר מורכב (דני מרון) | צילום: ספורט 5
"המטרה המפורשת זה למצוא רוכש" (דני מרון) | צילום: ספורט 5

בית"ר ירושלים יצאה אתמול (חמישי) לדרך חדשה, או לפחות כך נדמה. בעלי המועדון, משה חוגג, החליט למנות את עורך דין יצחק יונגר לנאמן המועדון, ועם פוסט פרידה מהקבוצה מהבירה נשמע שהתקופה של הבעלים בצהוב-שחור הגיעה לסיומה. היום, הנאמן החדש שמונה, יונגר, התראיין לרדיו ירושלים ושפך מעט אור על תפקידו החדש.

"מהות התפקיד שלי היא שאני אנהל את הקבוצה, אני לא מחליף את ההנהלה, אבל אני בא במקום הבעלים", הסביר יונגר. "הסיטואציה שונה ממה שהיה כשהגעתי כנאמן בהפועל באר שבע, שם זה היה רגע מאוד משברי. אני אלמד את המצב התקציבי, אבל זה לא שצריך לדבר על קיצוצים, צריך לראות איך מחזירים את ההכנסות. לא יכול להיות שלקבוצה כזאת יהיו רק 800 מנויים. בכל מקרה המצב שונה ממה שהיה בב"ש".

"בסופו של דבר הקבוצה הזו יכולה להמשיך ולהצליח", המשיך הנאמן החדש, "זה המותג הכי חזק בארץ מבחינת כדורגל, הקבוצה המרכזית בירושלים. אני אופטימי, המפתח זה האוהדים, הקבוצה היא עבורם ואם הם לא יתנו כתף ויבינו שיש פה צו 8, זו תהיה בעיה גדולה".

"אני בא כדי להכין את הקבוצה למכירה ולמצוא קונה, אם יהיו הצעות אנחנו נשקול אותן. אני לא עובד של הבעלים, אני נאמן שקיבל סמכויות ניהול רחבות מאוד. משפטית חוגג הוא הבעלים, ואנחנו לא נפעל להעברת זכויות הניהול דרך בית משפט. המטרה המפורשת שהוגדרה לי זה למצוא רוכש".

במקביל, השוער איתמר ניצן התראיין לרדיו ואמר: "מקצועית אנחנו לא מרגישים שינוי יותר מדי גדול. המצב נשאר כמו שהוא. כל מי שקצת מקורב למועדון, זה לא תסריט שהוא היה חריג לחלוטין. באיזשהו מקום אתה מכין את עצמך לסיטואציות כאלה. אנחנו מנסים לנטרל את עצמנו מרעשי רקע. יש לנו סגל צעיר ואני מאמין שנצליח לנתק את עצמנו מכל הבלאגן".

עוד הוסיף השוער: "בתור מקצוען, אסור לתת לזה להשפיע עלינו. זה המטרה שלי ושל השחקנים הבכירים לגרום לשאר השחקנים שהכל בסדר, אנחנו ממשיכים בדרג שלנו ויש לנו משחק סופר חשוב בשני וצריך להתרכז רק בו. כל ההכנה שלנו התעכבה, אבל אם נתחיל להתמסכן, זה לא יקדם אותנו לשום מקום".