(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
שרי.
שרי. "לפיינורד לא יהיה קל נגדנו" (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

יממה לפני מפגשה המסקרן של מכבי חיפה עם פיינורד, צ'ארון שרי התפנה לראיון לתקשורת המקומית וסיפר על תקופתו בכרמל, ההבדלים בין הירוקים ליריבתם, ליגת העל וסיפק סיפור מעניין על מאמנה לשעבר של האלופה - פרד רוטן.

הקשר, ששיתף פעולה יחד עם יאנס טורנסטרה ובראיין לינסן מפיינורד כששיחק בדן האג וכרוניגן סיפר: "הם בקרוב יראו שמכבי חיפה היא סוג של פיינורד, רק בקטן. הקהל כאן הוא פנאטי. איצטדיו סמי עופר יכול להכיל 30 אלף צופים. הולך להיות קרב אמיתי".

"יכולתי לשחק בפיינורד", הוסיף שרי, "ב-2015 המאמן פרד רוטן רצה להביא אותי מכרוניגן. אבל זה לא יצא לפועל בסוף וק.פ.ר רכשו אותי בסופו של דבר", חשף והוסיף, "מאוחר יותר, כששיחקתי בסין, פיינורד שוב בדקה לגביי, אבל עוד פעם זה לא יצא לפועל. זה חבל, הייתי שמח לשחק שם", סיפר הקשר. "היתה לי קריירה נפלאה. שיחקתי בהמון מדינות וחוויתי דברים מדהימים. חיפה מאוד יפה ומכבי זה מועדון נהדר. כשראיתי את מי אנחנו יכולים לקבל בהגרלה, אמרתי לפיזיותרפיסט שלנו: 'הלוואי וזו תהיה פיינורד!'".

"יש לפיינורד קבוצה חזקה עם מאמן חכם", אמר ההולנדי, "הם עשו רכישות שחיזקו אותם. הולך להיות לנו קשה, אבל תאמינו לי, גם לפיינורד. וזה שאלירזה ג'האנבחש לא ישחק בבית ובחוץ זה לא חיסרון עבורנו. הוא שחקן טוב, אבל היחסים בין ישראל לאירן לא כל כך חלקים. חבל עבורו".

על העובדה שפיינורד לא שיחקה מאז פגרת הנבחרות אמר: "זה פספוס עבורם שהם לא שיחקו בסוף השבוע האחרון, להיכנס לקצב אחרי המשחקים הבינלאומיים זה חשוב מאוד. שיחקנו נגד בני סכנין וניצחנו 1:2 בדקה האחרונה. כן, אני יודע מה אתם חושבים, אבל הקבוצות הישראליות משחקות נגדנו 'בונקר' שקשה לחדור. פיינורד לא תעשה את זה, היא קבוצה שמשחק יפה ופתוח. זה יכול להיות מסוכן, אבל זה גם ייצר שטחים עבורנו".

הקשר התייחס לחיים בחיפה ולעתידו: "החיים פה יפים. בני בן ה-4 וביתי בת ה-8 לומדים כאן בבית ספר אמריקאי ומדברים אנגלית שוטפת. החוזה שלי הוארך ונותרו לי עוד שנתיים כאן. חזרה להולנד? לא חשבתי על זה עדין".