המצב הביטחוני הכריע. אחרי שנדחו ביממה, הועתקו לאצטדיונים אחרים ואתמול המשחק הראשון נדחה למועד אחר - הבוקר (רביעי) גם משחק חצי גמר גביע המדינה בכדורגל בין מכבי ת"א למכבי חיפה נדחה למועד אחר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מכבי תל אביב שלחה מכתב רשמי להתאחדות לכדורגל בו היא מבקשת לדחות את המשחק: "לא הגיוני שבתקופה כל כך רגישה, תצפו מהאוהדים לעזוב את משפחותיהם ולנסוע לחיפה", נכתב. דקות לאחר מכן יצאה ההודעה הרשמית על הדחיה. יש לציין כי גם במכבי חיפה הביעו הבנה עם ההחלטה: "כולנו מייחלים לימים של שקט".

רואים את החשש בעיניים. שחקני מכבי חיפה אמש (צילום: אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
שחקני מכבי חיפה. לא ישחקו מחר | צילום: ספורט 5

גם משחק גמר גביע המדינה בכדורסל, בין מכבי ת"א למכבי ראשל"צ, שתוכנן להתקיים מחר באולם בחולון, נדחה למועד לא ידוע. המשחק, שנדחה מחודש פברואר (ימי הקורונה, זוכרים?) בכדי לאפשר לכמה שיותר אוהדים לגדוש את היציעים, יתקיים בחולון בזמן שיאפשר לאוהדים להגיע בביטחה.

דחיית המשחקים, גם בכדורסל וגם בכדורגל, תיצור בעיה לא פשוט בלו"ז של הקבוצות. לקבוצות הפלייאוף העליון בכדורגל מצפים עוד שלושה מחזורי ליגה בשבועיים הקרובים ומשחק גמר גביע המדינה צפוי להתקיים ב-30.5, לאחר מכן החוזים של רוב השחקנים מסתיימים.

בכדורסל העונה אומנם נמשכת לתוך יוני, אך גם שם יש עוד 4 משחקי ליגה לאחריהם אמור להתחיל הפלייאוף ומשחקי ההכרעה על האליפות. ממשרד הספורט נמסר: "אנחנו מודעים לבעיה עם החוזים, אך נעשה הכל כדי למצוא לכך פתרונות - גם אם נצטרך לעשות החרגה בחוזים ולהאריך אותם בכמה ימים".