היסטוריה. אתמול, במשחק כמעט חסר חשיבות בין הפועל חיפה ובית"ר ירושלים באצטדיון סמי עופר בחיפה, קיבלנו אירוע שכנראה ילווה אותנו לא מעט בשנים הקרובות. השופטת במשחק, שהסתיים בתוצאה 1:3 להפועל חיפה, הייתה ספיר ברמן – השופטת הטרנסג'נדרית הראשונה ששופטת משחק בליגת העל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ברמן, שנראתה נרגשת לאור המעמד, משכה את כל תשומת הלב. מהשחקנים, דרך האוהדים ועד המצלמות. עוד לפני העלייה לכר הדשא, היא קיבלה ברכות "בהצלחה" ו"כל הכבוד" משחקני שתי הקבוצות. רגע מעט פחות נעים היה כאשר הכרוז הציג את שופטי המשחק, וכשנאמרו המילים "השופטת ספיר" קומץ מאוהדי בית"ר שרקו בוז.

ספיר ברמן (צילום: רויטרס)
ברמן במהלך המשחק | צילום: רויטרס

כמו בכל משחק, גם הפעם השופטת ספגה שריקות וקללות על החלטות שפחות נראו לקהל. ההתקדמות באה מכיוון די מפתיע: "לפחות רוב הזמן קיללו אותה בלשון נקבה", אמר אחד מאוהדי בית"ר שנכח באצטדיון. "לרוב האוהדים לא אכפת מהזהות או מהמין של מי ששופט אותם – העיקר שישפוט נכון". בירידה למחצית ספגה ברמן שוב קללות מאותו הקומץ – אך שוב, בלשון נקבה.

בצד של הפועל חיפה, המנומנם יותר, התייחסו פחות לשופטת ויותר לקבוצה. למרות הניצחון, השחקנים הם אלה שספגו את רוב הקללות מהאוהדים. אחד האוהדים שכן רצה לתמוך בשופטת ספיר עשה זאת עם שלט גדול עליו נכתב: "ספיר ברמן – מדהימה אמיתית. סופר-וומן".

ספיר ברמן הפועל חיפה (צילום: פרטי)
שלט התמיכה בברמן | צילום: פרטי

ברמן, שהבהירה כי בכוונתה להמשיך לשפוט ואף לנסות ולהגיע לגבהים הבכירים ביותר שאפשר בעולם השיפוט, מושכת תשומת לב תקשורתית מכל העולם. איגוד השופטים תומך בה בצורה מלאה וצפוי לתת לה עוד ועוד משחקים בליגת העל ומי יודע – אולי בשנים הקרובות נדבר על השופטת הישראלית הבינלאומית הראשונה, ובכלל נשכח מענייני המגדר.