האם הקהל יחזור למגרשי הכדורגל ביום ראשון? נכון להיום (שלישי) – התשובה לא אופטימית במיוחד. למרות שכבר לפני כשלושה שבועות דובר על הכנסת קהל בכמות של כ-30% מתכולת האצטדיון, האישור הסופי לכך עדיין לא ניתן ומנהלת הליגות לכדורגל ומשרדי הספורט והבריאות עדיין נמצאות בדיונים. במשרד הספורט לא משדרים אופטימיות ושם אומרים כי ככל הנראה הכמות שתאושר תהיה פחותה מ-30%, אך תעלה על המאות הבודדות שמאושרות כרגע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

העניין המרכזי הוא כמובן הכמות. בעוד במנהלת מתעקשים על כמות של 30% - שתאפשר היתכנות כלכלית למהלך, במשרד הבריאות נוטים לאשר כמות פחותה בהרבה. יו"ר המנהלת, ארז כלפון, רואה את מתווה חזרת ההופעות הסגורות ואומר: "לעומת ההופעות אנחנו מקיימים משחק כדורגל באצטדיון פתוח. המשטרה תומכת במהלך. ניתן להתייחס לכל יציע כאירוע נפרד וכך להכניס את כמות הקהל שאנחנו מבקשים".

ארז חלפון
"המהלך זוכה לתמיכה". כלפון | צילום:

נקודה מרכזית נוספת בדיונים היא מי יוכל להיכנס לאצטדיונים ברגע שהמהלך ייצא לדרך. משרדי הבריאות והספורט דנים על האפשרות של קיום בדיקות מהירות מחוץ לאצטדיונים למי שיבחר להגיע למשחקים ולא יהיה מחוסן או מחלים. המהלך הזה בעייתי משום שגם אם רוב הקהל יהיה מחוסן או מחלים – עדיין קיימת בעיה שכמות גדולה של אנשים תגיע לבצע בדיקות ותחכה לתוצאות – זאת בנוסף לזמן הרב יחסית שייקח לבדוק שכל אוהד מחזיק בתו ירוק\תעודת מתחסן. עלות הבדיקה, כ-50 עד 60 שקלים, תהיה על הנבדקים והמדינה לא תממן אותן.

הדיונים בין הצדדים יימשכו היום ומחר. במנהלת לוחצים לקבלת תשובה סופית כבר ביממה הקרובה על מנת שתהיה את האפשרות להיערך. "לאחר שהממשלה אישרה את ההקלות, אנחנו מצפים לקבל את האישור להכניס קהל בכמות של 30% מהאצטדיון", מבהיר כלפון. "האוהדים צמאים לחזור למגרשים אחרי שנה. אין שום סיבה לדחות את המתווה שזוכה לתמיכת על הגורמים הרלוונטים".