(צילום: לירון מולדובן) (צילום: ספורט 5)
(צילום: לירון מולדובן) | צילום: ספורט 5
יחזרו בקרוב? אוהדי מכבי ת
יחזרו בקרוב? אוהדי מכבי ת"א (צילום: דני מרון) | צילום: ספורט 5

זה היה שבוע של תקווה לספורט הישראלי: אחרי כמעט שנה של קורונה, שבה בתחילה לא היה ספורט בכלל, ולאחר מכן הספורט חזר ללא הקהל - השילוב בין החיסונים וחזרת אירועי התרבות סיפקו הזדמנות סוף סוף, לקבל מחדש את הדם שנדרש לכל אירוע ספורט: הצופים, האוהדים שימלאו שוב את היציעים. היום (שישי), קיבלנו הצצה לאיך המציאות הזו אמורה להיראות - לפחות מבחינתו של משרד התרבות והספורט: מסמך שיצא מטעם המשרד הציב את התנאים לחזרת הקהל, כולל כמה דרקוניים במיוחד.

ראשית, כמובן, המשרד הציב את הכמות - 500 צופים במתקן פתוח או 300 במתקן סגור (אפשרות שבינתיים נדחתה לפחות בכדורגל ע"י מנהלת הליגה והקבוצות, שמחכים ל-9 במרץ, אז אמורה להיכנס כמות גדולה יותר, כמובן בהינתן תנאי התחלואה). "צופה יוכל לרכוש כרטיס רק אם הינו בעל אישור החלמה תקף או תעודת מחוסן... הזמנת כרטיסים לאירוע תיעשה מראש - ובאופן מקוון או טלפוני (לא תינתן כניסה חופשית)".

כמו כן, בכניסה כל אוהד ייבקש לעבור מדידת חום - והכניסה תיאסר על מי שחום גופו יעלה על 38 מעלות צלזיוס. סעיף 8 הגדיל לעשות וקבע - "הצפייה תהיה בישיבה בלבד, במקומות מסומנים, ללא ריקודים וללא אכילה; במקרה של סירוב הקהל להוראות האלה, יפסיק המחזיק או המפעיל את האירוע". לא פחות. המשמעות היא שלפחות ע"פ הכללים, משחקי כדורגל בהם הקהל יעמוד - יופסקו לאלתר. תנאי שמעניין לראות איך יתרחש במציאות.