זה היה באוויר, ועכשיו זה רשמי: הקשר עומר אצילי חתם היום (רביעי) במכבי חיפה. השחקן, ששוחרר בשבוע שעבר מאפואל ניקוסיה אחרי שהגיע להבנות עם הנהלת המועדון, יהיה הרכש הגדול של מוליכת הטבלה שמנסה לזכות באליפות ראשונה מזה עשור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

רק אתמול הונח רימון הלם ליד בית הוריו של אצילי בחולון והקשר חשף כי קיבל הודעות מאיימות לטלפון הנייד שלא יחתום במועדון הירוק, זכר לפרשת הקטינות בה היה מעורב בראשית השנה ובעקבותיה שוחרר ממכבי ת"א. חשוב לזכור כי בסופו של דבר התיק נסגר ולא הוגש כתב אישים נגד אצילי ונגד דור מיכה, השחקן הנוסף שהיה מעורב בפרשה.

עומר אצילי מכבי חיפה (צילום: האתר הרשמי)
עומר אצילי מכבי חיפה | צילום: האתר הרשמי

למרות זאת, השחקנים הושעו מיד עם פיצוץ הפרשה ולא שיחקו יותר עם קבוצתם דאז, מכבי ת"א, וכעבור זמן קצר שוחררו מהמועדון באופן חד צדדי. עם סיום העונה חתמו השניים בקבוצות בקפריסין. אצילי הגיע השבוע להבנות כספיות עם קבוצתו הקפריסאית, אפואל ניקוסיה, וכעת הוא חתם במועדון הירוק.

חלק מהקהל החיפאי לא אהב את הידיעות במהלך החודש האחרון על התקרבותו של השחקן למועדון והביע זאת בפוסטים ברשתות החברתיות. על קירות ביתו של סוכנו של אצילי אף רוססו כתובות כנגד החתימה, אך אף ארגון אוהדים לא לקח אחריות על האירוע ועד כה לא ברור מי אחראי למהלך.

אצילי אמר לאתר הרשמי לאחר החתימה: "אני מאד שמח ונרגש להגיע למכבי חיפה,  מחכה כבר לרגע לעלות הדשא ולתת את כל כולי. אני מגיע למועדון ענק עם קהל מחבק שמעניק לי אהבה גדולה מהרגע הראשון.  זה מרגש ולא מובן מאליו מבחינתי. אני מבין שיש מי שנפגע מהקריאות בשנה שעברה ("מכבי חיפה חיזבאללה"), זה היה ברגע של אמוציות וללא כוונה לפגוע באף אחד ואני מתנצל על כך.  אני רוצה במעמד זה להגיד תודה לאשתי ולמשפחה הקרובה שהולכים איתי כל הדרך, לסוכנים שלי רונן וגלעד קצב, רועי רוזן ועידן כסיף, וכמובן לנשיא המועדון, יענקל’ה שחר. מרגע זה כל כולי מתרכז בכדורגל ובמחויבות לקהל ולמועדון שלי".

שחר עצמו אמר: "לאחר לבטים ארוכים ובדיקת הנושא לעומקו ובפרספקטיבה של הזמן, קיבלתי החלטה מושכלת לקלוט את השחקן עומר אצילי במכבי חיפה. במשך תקופה זו הנושא עלה שוב ושוב בתקשורת. גם אלי היו פניות נגד ובעד. ה'בעד' עלה משמעותית על ה'נגד'. השיקול העיקרי נגד היה המעשה הבלתי מוסרי. לעומתו, פסיקת החוקרים שאין עבירה פלילית. אין למנוע מאדם לעסוק במקצועו ולפרנס את משפחתו. לכל אחד מגיעה הזדמנות שניה. האמרה "האדם לפני השחקן" היא הקו המנחה את כל בעלי התפקידים במועדון שלנו, לנהוג ולחנך על פיה. זו דרך חינוכית שזכתה לאורך השנים בהישגים לא מבוטלים, הן בתרומה למען הקהילה והן בהצלת לא מעט חניכים מלהידרדר. אחת המעלות של האדם היא גם היכולת לסלוח".

זו תהיה התחנה השישית של אצילי בקריירה. אחרי שעלה לבוגרים בהפועל ראשון לציון, הוא שיחק לראשונה בליגת העל במדי בית"ר ירושלים, ממנה עבר לקדנציה קצרה בגראנדה מהליגה הספרדית. הוא חזר לישראל ונחשב לרכש המרכזי של מכבי ת"א בקיץ 2017. אחרי שתי אליפויות הוא שוחרר מהמועדון בעקבות פרשת הקטינות ושיחק בחצי השנה האחרונה באפואל ניקוסיה.