(בית"ר ירושלים) (צילום: ספורט 5)
(בית"ר ירושלים) | צילום: ספורט 5
חוגג ובן חליפה במעמד החתימה. העסקה תתפוצץ? (בית
חוגג ובן חליפה במעמד החתימה. העסקה תתפוצץ? (בית"ר ירושלים) | צילום: ספורט 5

עסקת המיליונים של בית"ר ירושלים על סף פיצוץ? ב'שער השבת' פורסם, שהשיח' חמד בן חליפה לקח צעד לאחור ולא יעביר את המסמכים הנדרשים להעברת הבעלות. בעקבות הפרסום, בעלי בית"ר, משה חוגג טען בשידור כי הדברים אינם נכונים והציג פתרון אם השיח' לא ישיג את תעודת היושר.

"זה לא נכון. הרעש לא עושה לנו טוב, אנחנו מנסים לא להגיב ולתת לדברים להסתיים כדי שנתרכז בכדורגל. הסיטואציה לא טובה. העסקה לא תעבור בלי תעודת יושר או חוות דעת משפטית באמירויות", הבהיר חוגג.

"אם לא תהיה תעודת יושר, יכול להיות שנציע לו לעשות משהו דומה למה שעשה גומא אגייאר. הוא לא יהיה בעלים, אלא ספונסר. אנחנו עוד לא שם, תנו שבוע - שבועיים לעורכי דין לעשות את העבודה. אנחנו משתדלים לעשות את זה בשקט".

כמו כן, חוגג התייחס לתהליך הנפקת התעודה: "פה בישראל כל אחד יכול להיכנס לתחנת משטרה וכל שוטר יראה את ההיסטוריה וינפיק תעודת יושר. באיחוד האמירויות המידע על האזרחים זהה, למעט בני מלוכה, המידע עליהם חסוי. זה לא אומר שאין אישור, זה אומר שלשוטר בתחנת המשטרה אין גישה לפרטים של הבן אדם".

אגייאר שימש כספונסר בעשור הקודם ונעלם בפתאומיות (צילום: ספורט 5)
אגייאר שימש כספונסר בעשור הקודם ונעלם בפתאומיות | צילום: ספורט 5

בנוסף, חוגג סיפר על תחושותיו הקשות של השיח': "האדם הזה ספג אש אדירה ממדינות ערב שנגדנו - קטאר וטורקיה - רמסו אותו על ההשקעה ותקפו אותו מכל כיוון בעולם הערבי. הוא ציפה שלפחות בישראל הוא יקבל חיבוק, אבל הוא קיבל כפול כמה וכמה, הוא קיבל אש מטורפת. היום גם המשפחה שלו וגם השותפים שלו אומרים לו מה עשית. בינתיים, הוא חזק ואיתן לעשות את העסקה, אבל הוא בהחלט לא ציפה לזה".

"הייתי ספונסר כמה שנים, וקיבלתי רק כבוד. ברגע שאתה קונה קבוצה ומוציא עשרות מיליונים וחשוף לכאלה תקיפות, זה לא פשוט. הוא בא לתרום כסף, בית"ר לא עסק רווחי, אז למה כל השליליות הזו נגדו?", תהה חוגג.

על הכוונות שלו להמשיך בבית"ר אמר הבעלים: "לא חיפשתי מעולם שותפים לבית"ר וקיבלתי כמה וכמה הצעות. לגבי העתיד, העסקה הזו הייתה נראית לי נכונה כי בא מישהו שעל פניו היה אמור להיות חזק ממני. אני אמשיך בבית"ר ירושלים לעוד הרבה שנים".

"דברים דולפים מההתאחדות" (בית"ר ירושלים) | צילום: ספורט 5

"העסקה הזאת היא עסקה חתומה, אם היא לא תתממש מסיבה כזו או אחרת - זו בעיה משפטית", קבע חוגג, "השיח' כבר העביר אלי חלק מהכסף כדמי רצינות ואני העברתי לבית"ר, כי עדיין אי אפשר להעביר מבחינה טכנית מבנק באמירויות לבנק ישראלי".

בהמשך חוגג ביקר את ההתאחדות לכדורגל: "כל מסמך שהשיח' סיפק להם דלף לתקשורת בתוך דקה. זו בושה גדולה. יש לו הרבה טענות על זה, זה לא יכול לקרות. ליותר מאדם או שניים יש אינטרס להפיל את העסקה. האינטרס של ההתאחדות, על פניו, זה שהעסקה תתקיים - אבל חד וחלק דולפים מסמכים משם".

"שוחחתי עם השיח' בפעם האחרונה ביום רביעי ועם המנכ"ל שלו אתמול", המשיך חוגג, "למרות הקורונה אני בודק אפשרות לטוס אליהם בשבוע הבא לדובאי".