לראשונה מאז ההפסד הכואב לסקוטלנד, ערן זהבי מדבר. הכוכב שהחמיץ את הפנדל היחיד בדו-קרב הפנדלים לא הסתיר את אכזבתו, ובקול חנוק ניסה לסכם את המשחק: "הגענו למשחק עם תחושות טובות. גם במשחק עצמו נתנו הכל ואני גאה בנבחרת ובמשחק שהצגנו. זה משחק שני ברציפות שאנחנו מגיעים לסקוטלנד ושולטים. לרוע מזלי אני היה זה שהחמיץ את הפנדל וזה רגע מאוד קשה, אבל אני עדיין גאה בדרך שלנו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

שחקן פ.ס.וו איינדהובן סיפר גם על הרגעים האחרונים בחדר ההלבשה, לפני שהמשחק התחיל: "אני לא אחד כזה שמדבר יותר מדי בחדר ההלבשה בדרך כלל לפני המשחק, אבל הבנתי שאנחנו לפני רגע שייקח הרבה מאוד זמן עד שהוא יחזור, אז הרגשתי נכון לתת איזה נאום מוטיבציה. גם אחרי ההפסד הזה, העם צריך להיות גאה בנבחרת הזו ואם נמשיך בדרך נגיע לטורניר גדול".

זהבי דיבר כמובן על הפנדל שהחמיץ: "כשהגענו לדו קרב הפנדלים היה לי ברור שאני בועט ראשון, זו לא הייתה שאלה בכלל. גם אחרי ההחמצה, אם יגידו לי עכשיו לבעוט שוב אני ללא ספק אבעט. לכולם בנבחרת היה מובן מאליו שהבעיטה שלי תיכנס, אבל לפעמים בכדורגל יש סופים טראגיים. בכדורגל צריך לא להפסיק לנסות ולהתאמן. ברגע שהחמצתי – ידעתי שזה נגמר, הייתה לי תחושה שזה הסוף שקבוע לנו. גם בפנדל הראשון שלהם לא היה לנו מזל כשמרציאנו נגע בכדור שלהם ולא הדף אותו".

נבחרת ישראל נגד נבחרת סקוטלנד (צילום: getty images)
ינסה להעפיל שוב לטורניר גדול. זהבי | צילום: getty images

"בסיום המשחק ירדתי לחדר ההלבשה ולקחתי את ההפסד מאוד קשה", ממשיך זהבי. "התפרקתי בחדר ההלבשה. אני יודע שפספסנו הזדמנות טובה להגיע ליורו, שבמו רגליי הרסתי לנו את ההזדמנות. נעלתי את עצמי בשירותים וחיכיתי שכולם יילכו. זה היה ערב קשה מאוד מנטאלית, אבל ככה זה בחיים, אנחנו לא בנויים רק מהצלחות. הכוכבים הגדולים יודעים להתרומם מכישלונות".

לגבי העתיד הבהיר הכוכב בן ה-33: "ההפסד הזה גורם לי להישאר בנבחרת עוד כמה שנים ולנסות להעפיל לטורניר גדול פעם נוספת".