כמה חלמנו, כמה פינטזנו, כמה רצינו - אבל ישראל כבר לא תהיה ביורו 2021. נבחרות ישראל וסקוטלנד נלחמו זו בזו 120 דקות בגלזגו, אבל בסיום דו-קרב פנדלים אכזרי, דווקא הסקוטים חגגו עלייה לגמר הפלייאוף מול סרביה, משחק שיתקיים בחודש הבא. ישראל תנסה להעפיל בפעם הבאה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מי שהיה היחיד שהחמיץ פנדל בדו-קרב הוא דווקא כוכב הנבחרת ערן זהבי, שבעט חזק אך השוער הסקוטי דיוויד מארשל הגיע לכדור והדף אותו. זהבי בכה בסיום המשחק בחדר ההלבשה וסירב לצאת לדבר עם התקשורת, אירוע שלא קורה בדרך כלל. זהבי כנראה מבין שזו הייתה ההזדמנות האחרונה שלו ולא ברור אם ימשיך לשחק בנבחרת מעבר לחלון הנוכחי.

נבחרת ישראל סקוטלנד (צילום: getty images)
בכה בחדר ההלבשה. זהבי | צילום: getty images

גם עתידו של המאמן ווילי רוטנשטיינר לא ברור. כשהוחתם הובהר לו שהמשימה המרכזית שלו היא להעפיל ליורו דרך משחקי הפלייאוף וכעת משכשל - לא ברור אם ימשיך. לנבחרת מצפים עוד שני משחקים בחלון הנוכחי, בעוד יומיים מול צ'כיה וביום רביעי מול סלובקיה: "זו האחריות שלי להעמיד קבוצה טובה לצמד המשחקים האלה, למרות התוצאה המאכזבת בסקוטלנד", הבהיר רוטנשטיינר בסיום".

המאמן הוסיף: "שתי הקבוצות שיחקו מאורגן וטוב, אבל לסקוטים היה קצת יותר מזל. זה היה משחק פלייאוף טוב, חבל שלא הצלחנו לנצח. מה שהיה חסר לנו במשחק הזה זו המסירה האחרונה, לא הצלחנו להוציא מסירות ברמה גבוהה מספיק". על הכוכב שהחמיץ פנדל הוסיף המאמן: "ערן זהבי הבקיע כל כך הרבה שערים עבור הנבחרת, הוא הביא אותנו לכאן, אי אפשר לבוא אליו בטענות".

אורן חסון, יו״ר ההתאחדות לכדורגל, הוסיף: "במשך 120 דקות נתן כל אחד מהשחקנים יותר מ-100% והנבחרת הסבה גאווה לכל ישראלי. הפסד בפנדלים הוא אכזרי מאין כמותו, אבל החבורה המלוכדת והאמיצה הזאת תדע להתגבר על זה. אנחנו מחבקים כל אחד מהם ובעיקר את ערן זהבי, שהביא אותנו לרגע הזה. חדר הלבשה שידע לצאת מלוכד למשחק מכריע נעשה עוד יותר מלוכד לאחריו. לא הצלחנו לשמח כמו שרצינו, אבל הלחימה והאמונה ימשיכו ללכד את כולם סביב הנבחרת. ההתאחדות לכדורגל בראשותי תמשיך להשקיע כל משאב אפשרי כדי להבטיח את קידום הנבחרות והדור הבא, בתקווה להגיע בהקדם האפשרי למעמדים דומים ולצלוח אותם".