הסכם השותפות ההיסטורי בין משה חוגג לבין השייח' חאמד בן חליפה הוצג היום (שלישי) לראשונה במסיבת עיתונאים חגיגית שכמיטב המסורת בתקופה הזו - הועברה בזום לעשרות עיתונאים מהארץ ומהעולם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

את מסיבת העיתונאים פתח משה חוגג בהתרגשות: "אני מאוד נרגש היום. זהו רגע היסטורי. רגע היסטורי עבור המועדון ועבור שני העמים, ישראל והאמירויות. זה הפרי האמיתי הראשון כתוצאה מהסכם השלום. אני גאה להציג בפניכם את השותף החדש שלי, הוד מעלתו השייח' חאמד בן חליפה".

השייח' בן חליפה מאיחוד האמירויות רכש כ-50% מבית"ר  (צילום: בית"ר ירושלים)
חוגג ובן חליפה חותמים על ההסכם | צילום: בית"ר ירושלים

השייח' המשיך: "אנחנו חוקרים אפשרויות רבות בעקבות הסכמי השלום ומחפשים אחר שיתופי פעולה אסטרטגיים. אחד הדברים שבדקנו בשבועיים האחרונים היה שותפות עם משה חוגג ועם מועדון הכדורגל. אני חושב שזהו אבן דרך".

חוגג הוסיף: "אנשים חשבו שמוסלמים ויהודים לא יכולים להסתדר ואנחנו רוצים להראות את ההפך. אנחנו רוצים להראות שמוסלמים ויהודים יכולים להשיג ביחד דברים נפלאים וספורט הוא המקום הנפלא להוכיח את זה. אנחנו לא פוחדים מהגזענים. יש לנו תכנית כיצד להתמודד מולם ויש לנו אסטרטגיה".

לה פמיליה (צילום: Yonatan SindelFlash90)
צפויים להתנגד להסכם. לה פמיליה | צילום: Yonatan SindelFlash90

על קבוצת 'לה-פמיליה' שמאיימת להפגין ורוצה לנסות ולעצור את ההסכם, אמר בן חליפה: "האתגר מתקבל. אנחנו לא פוחדים מהתנגדות. אנחנו רוצים להוות דוגמא לכך שיהודים וערבים יכולים לשתף פעולה. יש לי תשוקה לכדורגל מאז שהייתי צעיר מאוד. יש לנו אתגר מאוד מעניין במועדון הזה. אנחנו רוצים להשקיע במחלקות הנוער, בתשתיות, וננסה להבין כיצד אנחנו יכולים יחד לקדם את הקבוצה".

השייח' בן חליפה מאיחוד האמירויות רכש כ-50% מבית"ר  (צילום: בית"ר ירושלים)
השייח' בן חליפה מאיחוד האמירויות רכש כ-50% מבית"ר ירושלים | צילום: בית"ר ירושלים

אם הייתה אולי מחשבה שהשייח' האמירתי לא יכיר את ההיסטוריה של בית"ר ואת קבוצת לה פמיליה, 10 דקות לתוך מסיבת העיתונאים כבר הבהירו לו את התמונה. עיתונאים מ-BBC, FOX, ורשתות בינ"ל רבות שואלים את השייח' שוב ושוב על לה פמיליה ואיך הוא מתכוון להתמודד עם הגזענות. הוא לא נשבר ורק נראה מחויך ונרגש נוכח האתגר. בנוסף הוא הבהיר: "בוודאי שאגיע לירושלים. אני אבקר בעיר ואבדוק מה השחקנים צריכים ואיך אני יכול לעזור להם".