העסקה הושלמה: השייח' חמד בן חליפה מאיחוד האמירויות רכש כ-50% מהבעלות על בית"ר ירושלים – כך הודיע הערב (שני) המועדון. במסגרת ההסכם, שנחתם בשעות הצהריים בין בן חליפה לבעלים משה חוגג, התחייב השייח' להשקיע בקבוצה 300 מיליון שקלים בעשור הקרוב.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

השייח', שנחשב לאחד האנשים המכובדים באיחוד האמירויות וחלק ממשפחת המלוכה, רכש לאחר משא ומתן ארוך כ-50 אחוז מהבעלות של המועדון, כשההתחייבות להשקעה שלו תעמוד על יותר מ-300 מיליון שקלים בעשור הקרוב, כולל החזר השקעת בעלים.

בבית"ר הדגישו כי הכסף שייכנס לקופת המועדון ישמש "בראש ובראשונה להשקעה בתשתיות, נוער ורכישת שחקנים פוטנציאליים להתפתחות". כמו כן, יוקם דירקטוריון חדש לקבוצה שיכלול גם את בנו של בן חליפה, אשר יהיה נציגו בכל הקשור למועדון.

השייח' בן חליפה מאיחוד האמירויות רכש כ-50% מבית"ר  (צילום: בית"ר ירושלים)
ישקיע בקבוצה 300 מיליון שקלים. חוגג ובן חליפה | צילום: בית"ר ירושלים

הבעלים משה חוגג אמר דקות לאחר החתימה: "ערב חג החנוכה, המנורה הבית"רית נדלקת באור חדש ומרגש במיוחד. כולנו מצעידים ביחד את המועדון לימים חדשים של דו-קיום".

השייח' חמד בן חליפה אל-נאהיאן אמר: "אני נרגש להיות שותף במועדון כזה מפואר, כפי ששמעתי עליו, ובעיר כזו - עיר הבירה של ישראל ואחת הערים הקדושות בעולם. שמעתי רבות על השינוי המתחולל במועדון ועל הדרך שבה הדברים מתנהלים, ואני שמח לקחת בכך חלק".

השייח' בן חליפה מאיחוד האמירויות רכש כ-50% מבית"ר  (צילום: בית"ר ירושלים)
מעמד החתימה על ההסכם. חוגג ובן חליפה | צילום: בית"ר ירושלים

"אנחנו רואים לנגד עינינו את התוצאה הפנומנלית של פירות השלום והאחווה בין העמים, ומתווים הלכה למעשה דרך חדשה בקירוב לבבות בין העמים באמצעות הספורט", המשיך בן חליפה. "נעמיד ביחד קבוצה שתשאף הכי גבוה ורחוק שאפשר, מתוך רצון לראות את בית"ר ירושלים מגיעה לבמות הגבוהות ביותר בכדורגל. יאללה בית"ר".

בקבוצת האוהדים "הרוב כבר לא דומם" בירכו על השלמת העסקה: "בית"ר ירושלים עשתה הערב היסטוריה בצהוב-שחור. בית"ר שלנו יוצאת לדרך חדשה ואנחנו מאושרים. אנחנו מברכים את הנהלת הקבוצה שהביאה הערב לבית"ר עתיד – עתיד לתארים, עתיד לנוער, עתיד לקבוצת כדורגל איכותית עם אמצעים כלכליים ועתיד לנו האוהדים. בית"ר ירושלים שייכת לכל אחד ואחת מאוהדיה. הרוב שכבר לא דומם נתן את קולו בימים האחרונים והפגין אומץ שתורגם להצלחה הערב. הזהות הבית"רית תישאר ותישמר אבל עכשיו היא תהיה חזקה יותר".

כפי שפורסם לראשונה ב-N12, בעלי בית"ר ירושלים משה חוגג קיבל בתחילת ספטמבר פנייה אישית מבית המלוכה באבו דאבי, שבה הוצעה לו השקעה בקבוצה, כחלק מהנורמליזציה שהושגה בין ישראל לבין איחוד האמירויות. בתחילה הוא תהה אם מדובר במתיחה, וחשב שמדובר בפניה לא רצינית. אך לאחר ששקל את הדברים, וקיבל פנייה נוספת – הבין שגורמים באיחוד האמירויות אכן מעוניינים להשקיע בבית"ר.

במסגרת שיתוף הפעולה בין המדינות, באמירויות הביעו התעניינות בהשקעה בקבוצת כדורגל ישראלית. הם אמרו לחוגג כי לאחר שבחנו אפשרויות להשקעה ולשותפות בכמה קבוצות ישראליות, הם בחרו לבסוף בבית"ר ירושלים. את התעניינותם בבית"ר הם הסבירו בכך שהקבוצה מייצגת את עיר הבירה של ישראל, וכן בשל התבטאויותיו של חוגג עצמו בעבר נגד גזענות ובעד דו-קיום.