טיפת נורמליות. על אף הסגר אליו תיכנס המדינה ביום שישי הקרוב, מנהלות ליגות הכדורגל והכדורסל הגיעו לסיכום עם משרד הבריאות כי המשחקים יימשכו כרגיל, בהתאם לשמירת התו הסגול על ידי המועדונים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ההחלטה מגיעה אחרי לחץ גדול של המנהלות, בשיתוף משרד הספורט, החל מאתמול - עת נודע על ההחלטה ללכת לסגר שני. השחקנים והמאמנים יוכלו לצאת לאימונים ומשחקים, בדומה למתווה עליו שמרו הקבוצות לאחר היציאה מהסגר הקודם.

שר הספורט, חילי טרופר, מסר לאחר ההחלטה: "זו החלטה חשובה ואני שמח כי הצלחנו להגיע לסיכום מול משרד הבריאות. הספורט הישראלי חייב להמשיך גם בימים אלו, גם לטובת אלפי עובדיו ובעיקר עבור המוני האוהדים שדווקא בתקופת הסגר יזכו לראות את הספורט הישראלי ממשיך לפעול".

יושב ראש מנהלת הליגות בכדורגל, ארז כלפון, התייחס גם הוא להחלטה: "אני מבקש להודות באופן אישי לחילי טרופר, שר התרבות והספורט, ליולי אדלשטיין, שר הבריאות ותודה מיוחדת לפרופ' חזי לוי מנכ"ל משרד הבריאות, לפרופ' איתמר גרוטו, על האפשרות להמשיך לשחק כדורגל בתקופה קשה זו. האימונים והמשחקים יימשכו תחת שמירה על המיתווה הבריאותי שיוחמר בתקופת הסגר. המשך הפעילות הסדירה יאפשר את פרנסתם של 5,000 משפחות, יאפשר לליגה להתנהל בצורה ספורטיבית, ויאפשר למועדונים המשתתפים במפעלים האירופאים להתכונן לאתגרים בצורה מיטבית".

_OBJ

המחזור הבא בליגת העל בכדורגל ייפתח ביום ראשון, אחרי ראש השנה. ליגת הכדורסל תיפתח רק במהלך חודש אוקטובר, אך לפני כן ישוחק גביע ווינר, הטורניר המסורתי שפותח את העונה, והוא ישחק השנה בהיכל שלמה בתל אביב.