הכול זהב(י): בעוד כמה שבועות שי זהבי והילדים כבר יעלו שוב על טיסה לקראת פרק חדש בחיים - בהולנד. נכון, היא תמשיך לרוץ אחרי בעלה, כוכב הכדורגל ושחקן הנבחרת ערן זהבי, לפחות בשנים הקרובות, אבל הפעם שי זהבי כבר לא יושבת על הספסל, היא עולה למגרש. בריאיון מיוחד מספרים בני הזוג על המעצר בסביון, היחס העוין שחוו מהשכנים וגם על החלומות של שי - שמתחילים לצאת לאור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כן, עברו רק כמה חודשים מאז שמשפחת זהבי חזרו מסין, אבל בזמן הזה הם כבר הספיקו לייצר כותרות. בשבוע שעבר הגיעו לביתם של בני הזוג שוטרים אחרי שהשכנים התלוננו על רעש חריג במסיבה. כוכב הכדורגל ערן התעמת עם השוטרים, נעצר לעיני משפחתו, ועוכב לחקירה - "מצב לא נעים" כפי שמגדירים זאת בני הזוג. 

"מה שקרה פה בחודשיים האחרונים - שוטרים התחילו להגיע אלינו לדלת, בטענה שאנחנו מרעישים", אומרת שי. "את יודעת כמה תלונות הגיעו למשטרה עלינו? 72 תלונות".

איך מגיעים למצב שיש 72 תלונות נגדכם?

"תגידי לי את. זה נראה לך הגיוני?", משיב בעלה ערן. "מה, את חושבת שאין לי מה לעשות בחיים, כאילו, כל היום לשים פה מוזיקה ולרקוד בבריכה?

שי: "הגיעה אלינו שכנה שגרה בסוף הרחוב ואמרה שהיא גרה פה כבר שלוש שנים והיא חווה בדיוק את אותו הדבר שאנחנו חווים מאותן שכנות שמתלוננות".

שי זהבי אשתו של ערן זהבי (צילום: N12)
"ערן הולך עם האמת שלו". שי זהבי | צילום: N12

"מה, אני ארביץ לשוטר? אני עבריין?"

בסרטון שצולם במהלך המעצר אמר ערן בלעג: "רעש בין שתיים לארבע, ארבעה שוטרים. כל הכבוד. נגמרו האנסים, הרוצחים". על רגעי המעצר מספרת רעייתו: הייתה כזאת סיטואציה לא נעימה. הילדה בוכה, צועקת לערן: 'אבא, אבא, אבא'. השוטר אומר לו: 'לא, אתה תבוא לפה'". 

"למה הוא עצר אותי?", תוהה ערן. "מה, כי הסתובבתי למצלמה ואמרתי: 'חבר'ה, תראו את זה, ארבעה שוטרים הגיעו לרעש בין שתיים לארבע'? על זה היה כל העצבים שהיה, לתפוס אותי ככה, לעצור אותי?" - ושי מדגישה: "הם טענו שהייתה התנגדות למעצר".

הם טענו שקיללת, שהיית אלים

ערן: "את ראית שקיללתי? את ראית איזה מישהו מאוים בסרטון? איימתי על מישהו? מה, אני ארביץ לשוטר? מה הייתי עושה? אני עבריין?"

התגעגעתם לארץ?

שי: "כן ולא. כן, כי הארץ זה הארץ, לא יעזור. זה הבית שלנו, זה המקום שלנו. ולא, כי חסר לי השקט שלנו, כמשפחה".

בפוסט שכתבת באינסטגרם הכנסת גם את הנושא העדתי

שי: "אני לא אמרתי שום דבר. לא באתי ואמרתי: 'היא גזענית'. שאלתי, יכול להיות שהיא לא אוהבת את המוזיקה שאנחנו שמים?

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 

בואו נשים את הדברים על השולחן.. מסיבה ענקית לא היתה פה, הפרה בוטה של הנחיות משרד הבריאות לא היתה פה, זמר ממש לא היה פה. מה שהיה פה זה משפחה ילדים וחברים אנשים שניסו בסך הכל להנות מהרגע, להנות אחד מהשני. זה יפה שכל אחד ממציא וזורק דברים אבל המציאות היא שונה. המציאות היא שאני גרה בבית בסביון כבר חודשיים עוד לפני שערן חזר לארץ, בבית הזה לפנינו היו שני גברים שעשו מסיבות בתשלום ולשכנים כנראה יש טראומה ובצק. מאז שנכנסתי לבית אני מקבלת באהבה גדולה בכל יום שוטר אחר שמגיע אליי וטוען שיש תלונות על רעש חריג, לרוב הרעש החריג זה הילדים שלי שמשחקים בבריכה ובחצר. בתגובה לכך אני מתנצלת בפני השוטר ואומרת לו שאנסה שיהיו קצת יותר בשקט אבל בואו זה ילדים. לרוב מזמינה את השוטרים לשתות משהו או לקחת לדרך עוגה, זאת עבודתם ואני מבינה גם אותם, יש תלונה והם חייבים להגיע. אנחנו אנשים שאוהבים מוזיקה בבית אם זה בבוקר או בכל שעה אחרת זוהי דרך חיינו - לשמוח ולאהוב, וכן המוזיקה היא בגבול הטעם הטוב!! ובעוצמה סבירה לחלוטין! אולי השכנה פשוט לא אוהבת מזרחית? אין ספק שצריך להתחשב בשכנים אבל יש גבול - חיה ותן לחיות! אתמול עלו מים עד נפש אחרי חודשיים של קריאות חוזרות של המשטרה אלינו הגיע שוטר חדש שלא מכיר את ההיסטוריה שלנו עם השכנים והוא בא במטרה לעצור את ערן, בעצם סליחה הוא בא במטרה לעצור את ערן זהבי. דפק בדלת וביקש רק אותו!!! וערן יצא. את השתלשלות העניינים אתם כבר יודעים - בושה לנו ובושה למשטרה. אירוע לא נעים ולא מכבד את אף אחד מהצדדים . למה השוטר הגיע נחוש אתם אומרים? השכנות כמובן התקשרו להתלונן ... כרגיל... זה היה לנו ברור שזה יקרה, והמשטרה לא הגיעה, כנראה הם כבר יודעים שככל הנראה הרעש אינו חריג , אבל השכנות לא ויתרו וכיאה למי שמחוברות לראש המועצה הן הרימו לו טלפון והוא מיד חייג למשטרה שיבואו לעצור את ערן זהבי, אגב הוא גם ליווה אותם באוטו הפרטי שלו אלינו הביתה בשביל לראות את ההצגה הכי טובה בעיר ולתת לעצמו טפיחה על השכם, הוא גם זרק כמה משפטים כמו יאללה שיקחו אותו מפה וזהו. הבן אדם מעולם לא פגש אותנו, לא מכיר אותנו אבל כבר רוצה שנלך מפה. הסטיגמות על כדורגלנים כנראה חוגגות ... לא מאחלת לאף אדם נורמטיבי מפורסם או לא מפורסם שיהיה במצב שהשוטר תופס אותו בבית שלו בחוזקה ומעיף אותו ממקום למקום שהבת שלו תלוי לו על הרגל ובוכה בכי היסטרי. רגעים קשים. אנחנו בבית, הכל בסדר, הטראומה כנראה עדיין תישאר פה קצת גם לנו וגם לילדים אבל מה נשאר לנו לעשות אם לא לאהוב אחד את השני ולאחל לכל עם ישראל בריאות ושנה טובה.

A post shared by ✨ Shay Zahavi ✨ (@shayzahavi) on

כל דבר שאתם עושים הרי הולך לכותרות, אז אולי עדיף לשתוק לפעמים?

ערן: "אני לא מסכים".

שי: "לא".

ערן: "במדינה שלנו, כשאת מורידה את הראש בועטים לך בראש. כשאת מגיבה אז הדברים קצת מתחילים להסתדר. לא יעזור".

שי זהבי אשתו של ערן זהבי (צילום: N12)
"פיתחתי עור של פיל" | צילום: N12

אין רגע שאת אומרת לעצמך "מה אני צריכה את כאב הראש הזה"?

שי: "אני חושבת שעם השנים פיתחתי עור של פיל. אם את רוצה ואם את לא רוצה, את צריכה. אם לא, אי אפשר להתמודד עם כל מה שבא, ה'מסביב'.

אז זה שווה את זה?

שי: "כן, זה שווה את זה. הקמתי בית מושלם, שלושה ילדים מדהימים ואהבה מאוד גדולה עם בעלי. אני חושבת שבסופו של דבר זה שווה את הכול".

"אני אשתו של, לא בורחת מזה"

כבר שנה וחצי שי זהבי עובדת מסביב לשעון כדי להגיע לרגע הזה שבו היא תשיק קולקציית בגדי ספורט משלה, ובשבוע שעבר זה סוף סוף קרה. 15 אנשי הפקה הגיעו - ועוד יותר צוותי תקשורת. "חלום שהתגשם, וזהו, וזה יוצא לאור", היא מודה.

שי זהבי אשתו של ערן זהבי (צילום: N12)
החלום הפך לקולקציה | צילום: N12

התקשרות לא הגיעה ממדורי האופנה, אלא יותר מהכיוון של עולם הספורט. למרות שזה אמור היה להיות יום חגה של שי הפוקוס עבר מהר מאוד לכוכב הכדורגל ולמה שהיו אז רק שמועות על חוזה חדש בהולנד. "כמה חשוב לך להראות מי זה ערן זהבי גם באירופה?", נשאל - והשיב: "אני חושב שזה לא להוכיח משהו למישהו". עוד הופתע לגלות שהעיתונאים יודעים מה אמר לו מאמנו החדש.

"התרגלתי לזה, לגמרי התרגלתי לזה שתשומת הלב הולכת אליו", שי מבהירה. "כי הוא מרכז העניינים. הוא מרכז העניינים, זה בסדר. אני 'אשתו של', זה בסדר גמור, זה חלק מהעניין. אני לא בורחת מהתואר הזה" .

בשיחה עם העיתונאים חילק ערן מחמאות לאשתו: "אני גאה בה היום ושמח בשבילה שהיא מנסה להגשים את החלום שלה". עוד אמר לה לעיני הכתבים: את מסתדרת יפה בלעדיי, את לא צריכה אותי". 

שי זהבי אשתו של ערן זהבי (צילום: N12)
הכתבים התעניינו יותר במעבר של ערן להולנד | צילום: N12

ההצלחה - והשמועות השקרית על הרומן

היום, בגיל 32, שי כבר אימא לשלושה ילדים. את בן הזוג שלה היא הכירה עוד הרבה לפני שהפך למותג "ערן זהבי". היא ראתה אותו מבסס את מעמדו עם הפועל תל אביב. המשיכה איתו להרפתקה קצרה בפאלרמו שבאיטליה וחזרה לישראל כשהוא חתם אצל היריבה, מכבי תל אביב: עם הצהובים הוא זכה בשלוש אליפויות ברצף, השיג את תואר "מלך השערים" של ליגת העל, שבר שיא כיבושים לעונה אחת והפך לכדורגלן הישראלי הטוב בדורו.

אבל ההצלחה הגדולה לוותה בהרבה זעם מצד אוהדי הקבוצות האחרות ובאחד ממשחקי הדרבי הוא אף הותקף על ידי אוהד שפרץ למגרש – והוביל לפיצוץ המשחק. זה התחיל באלימות נגדו והמשיך באיומים על חיי הילדים שלו. גם שי הוכנסה בכוח לדרמה כשהדביקו לה רומן עם מאמן מכבי תל אביב אוסקר גרסיה.

"באותם רגעים היה לי מאוד קשה. לא בגללי, אלא בגלל המשפחה שלי", שי מבהירה."זה אבא שלי שצריך להתמודד עם זה, זאת אימא שלי. הם היחידים שאני חושבת, באותה תקופה, שידעו שזה לא נכון".

יש בכם משהו שאולי מושך אש?

שי: "יכול להיות. אני חושבת שערן, בטבעי שלו, מושך אש כי הוא הולך עם האמת שלו, לא משנה מה. גם אם היא לפעמים יכולה לפגוע בו. אבל אני אומרת שבאיזשהו מקום, עם מפורסם, בן-אדם מפורסם, הצופה מצפה ממנו להיות פוליטיקאי. וערן לא יודע להיות כזה. אז זה מייצר, כנראה, אהבה מאוד גדולה או שנאה מאוד גדולה".

מי שאהבו אותו מאוד היו הסינים. במהלך ארבע השנים האחרונות הוא שיחק בקבוצת גוואנגז'ו וגם שם רגלי הזהב של זהבי עשו את העבודה. בזמן שערן שבר שיאי הבקעות והכניס לכיסו עשרות מיליוני דולרים, שי מצאה לעצמה תחביב. היא פתחה אתר אינטרנט שבו היא שיתפה את העוקבות הישראליות שלה בסרטוני כושר גופני וחילקה טיפים לאורח חיים בריא: "אחרי הלידה של הבנות שלי הרגשתי שאני צריכה שינוי. שמשהו לא שלם אצלי. התחלתי להתעניין והתחלתי לקרוא והתחלתי לשאול, וזה תפס תאוצה".

אבל כאמור, זה לא הספיק לה. "לפני ארבע שנים התחיל להתבשל הרעיון שאני רוצה לעשות משהו שהוא שלי מאה אחוז שלי", היא נזכרת. "התחלתי את הדבר הזה לבד, בלי אנשים סביבי שיעזרו לי, ואז באמת התחלתי לחפש בדים ומפעלים ובעצם לחקור את כל העולם הזה ולאט לאט זה נוצר".

על העיצוב של בגדי הקולקציה סיפרה: "זה מתחיל כשרבוט של ילדה בגן, עם צבעים שבא לי, מתחילה לגזור את הבדים. וזהו, וככה נולד דגם".

שי זהבי אשתו של ערן זהבי (צילום: N12)
"זה מתחיל כמו שרבוט של ילדה בגן" | צילום: N12

"לא מרגישה פספוס"

בשיחה על הדרך החדשה של אשתו, ערן מסביר: "אני חושב שהיא הייתה צריכה את זה כבר הרבה זמן. אבל אף פעם לא ראיתי בה את התשוקה הזאת, האמיתית, בשביל שבאמת גם אני אאמין בה ואדחוף אותה קדימה כמו שעכשיו אני מאמין בה".

שי משיבה: "אני חושבת שעד היום לא באמת מצאתי את הדבר השלם הזה שהוא בדיוק אני".

"וגם, בואי, לא הייתה לה כל כך ברירה", מודה ערן. "כי, אני אומר את האמת, זה יישמע אולי קצת שוביניסטי, אבל זאת גם הייתה אחת המטרות שלנו כזוג, שהיא תתעסק בדברים שייתנו לי שקט כרגע".

יש בזה סוג של הקרבה, נכון?

שי: "זו הקרבה משפחתית, בשביל כולנו. אם זה לעבור לחו"ל, אם זה לטפל בילדים כדי להוריד ממנו קצת".

יש בפנים סוג של, אולי, פספוס, אולי לא הגשמתי את עצמי?

שי: "ממש לא".

ערן: "היא בסך הכול בת 32, את יודעת, כל החיים לפניה, לעשות כל מה שהיא רוצה. אני חושב שזאת מתנה גדולה לאימא שיש לה את היכולת הזאת, גם להיות עם הילדים ולהקדיש להם את הזמן הזה".

"זה יישמע אולי קצת שוביניסטי, אבל זאת גם הייתה אחת המטרות שלנו כזוג, שהיא תתעסק בדברים שייתנו לי שקט"

ערן זהבי

עכשיו ניתנה לערן הזדמנות להיכנס לנעליה. בסדרה "אבאל'ה" שתשודר בקרוב בהוט שי זהבי יצאה מהבית למשך שבוע. ערן נשאר עם שלושת הילדים. מיד לאחר שאמרה לבעלה שאסור לילדים לשתות קולה, ערן צפה באשתו יוצאת מהבית והכריז: "יאללה, חבר'ה, אימא הלכה, אפשר לעשות בלגן, מי רוצה קולה?".

"כשהילדים איתי אז הם עושים יותר בעיות, וכשהם איתו הם כאילו מרחמים עליו – 'טוב אבא, בוא, נעזור לך'", טוענת שי. ערן משיב: "אני עושה להם שיחה לפני שאני מקבל אותם אליי, לבד. אני אומר להם: 'תקשיבו, אתם יודעים, אבא לא איתכם כל הזמן, אתם צריכים לעזור לו'. אז הם עושים תחרות, מי עוזר לי יותר ומי הילד היותר טוב. כמו לפני משחק".

ובינתיים, בשבוע החולף מה שהיה צפוי הפך לרשמי. זהבי חתם חוזה לשנתיים בפ.ס.וו איינדהובן, אחד המועדונים הגדולים בהולנד. "הכול פה אדום אבל זה אדום יפה כזה", מספר ערן, שהפך למזוהה עם הצהוב של מכבי, בשיחת וידאו עם אשתו בהולנד והיא מודה: "מוזר לראות אותך באדום אבל זה מחמיא".

שי זהבי אשתו של ערן זהבי (צילום: N12)
בשיחה עם ערן אחרי שחתם בהולנד | צילום: N12

"נו, איך מתקן האימונים? ראית את המאמן, את השחקנים?", שאלה שי - וערן סיפר שהוא מתרגש והשיב: "מקבלים אותי ממש יפה, גם הצוות, כולם". על תוכניות המגורים אמר: "אני בקשר עם כמה אנשים. שי והילדים אני חושב שיגורו באמסטרדם, ואני אקח עוד בית פה, ואני אבוא בין האימונים והמשחקים".

ערן זהבי (צילום: האתר הרשמי)
"אדום מחמיא". זהבי והחולצה החדשה | צילום: האתר הרשמי

זהו, אמסטרדם. מתרגשת?

שי: "כן, מרגש, לא? לא הייתי אף פעם. פעם ראשונה".