מכבי פתח תקוה, הקבוצה שלפני שנה נראתה אבודה לאחר ירידה לליגה הלאומית, נראית היום כאחת הקבוצות המבטיחות של הכדורגל הישראלי. את העלייה חזרה לליגת העל היא הבטיחה בעצם עוד לפני פגרת הקורונה, ואתמול (שלישי) היא הפתיעה את הפועל תל אביב בחצי גמר הגביע עם 0:2 חלק ועלתה לגמר ראשון מזה 19 שנים. היא תתמודד מול בני יהודה או הפועל באר שבע שישחקו הערב (20:30).

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אז גיא לוזון הדיח את הקבוצה אותה אימן בשתי קדנציות, האחרונה בעונת הירידה לפני שנתיים - אז עזב מרצונו. את השער השני הבקיע אור אינברום - שפתח את העונה אצל האדומים אך הועזב בחודש ינואר, ונקם בצורה מושלמת. הפעם האחרונה בה הקבוצה מאם המושבות זכתה בגביע הייתה אי שם ב-1952, והפעם האחרונה שבה קבוצה מהלאומית זכתה בגביע הייתה ב-2003, אז הפועל רמת גן הדהימה את הפועל באר שבע בגמר.

דגני: "לא היינו מספיק חדים"

"זו הרגשה מדהימה לעלות לגמר", אמר מבקיע השער הראשון, גיא חדידה. "כל העונה הזו מטורפת מבחינתנו. אנחנו רוצים להשלים את המשימה כי לא מעניין מי הגיע לגמר – זוכרים רק את מי שזוכה בתואר. אני לא נכנס לדברים האלה של מי יותר טוב או לא. אני חושב שבכל המשחקים בגביע לא נפלנו מאף אחד. מי שתעלה לגמר מבין בני יהודה והפועל באר שבע – ברוכה הבאה!"

מהצד המפסיד דיבר הקפטן אוראל דגני: "לא חשבנו שנתחיל את המשחק בפיגור כבר בדקה ה-5 ואז התחיל קצת לחץ. יש לנו שחקנים צעירים בקבוצה – אין מה לעשות. לא היינו מספיק חדים והייתה חסרה לנו הרגל המסיימת. ההפסד הזה לא ישפיע על ההמשך. נהיה מבואסים יום יומיים ונתקדם".