אז הכדורגל הישראלי חזר. חזר ובגדול! אתמול קיבלנו את שלושת המשחקים הראשונים של הפלייאוף העליון, ובמרכז הפתעה: ניצחון של הפועל תל אביב על מכבי חיפה – לראשונה מזה 6 שנים. מוטי ברשצקי ועומר דמארי העלו את הפועל תל אביב ליתרון כפול, מקסים פלקושצ'נקו צימק בשער נהדר, ובסיום זה 1:2 לאדומים שהתקרבו למקום הרביעי, שבוע לפני חצי גמר הגביע מול מכבי פ"ת.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"היה חשוב לא רק לפתוח עם ניצחון, אל גם לסגור מעגל עם הביקור האחרון שלנו בסמי עופר שנגמר 0:5 למכבי חיפה. לפחות סגרנו מעגל", אמר מאמן הפועל ת"א, ניר קלינגר, אחרי המשחק. "היה כיף לראות היום את הצעירים והוותיקים שולטים במשחק. יכולנו לסיים את המשחק במחצית הראשונה עם 3 או 4 אפס. אנחנו מסתכלים קדימה. יש לנו תכנית מאוד מסודרת. משה סיני ואני מסתכלים קדימה וברור שהגביע הוא מטרה. נקווה להגיע עם שחקנים כשירים ולא פצועים, אבל השחקנים הצעירים נתנו לנו הרבה סיבות לסמוך עליהם. הם צריכים להמשיך להשתפר ולהיות טובים".

"צריך לרדת מהר לקרקע"

אבו עביד

מגן הפועל ת"א, איעד אבו עביד, הוסיף: "תמיד כיף לנצח. צריך לרדת מהר לקרקע וביום שלישי יש לנו כבר עוד משחק מאוד חשוב. אי אפשר להבדיל בין איך שתראה בליגה לבין הגביע – איך שתראה בליגה ככה תראה בגביע וצריך לעשות את כל המאמצים".

גרובס: "צריכים להסתכל קודם כל על עצמנו"


בצד המפסיד, במכבי חיפה ניסו לשמור על אופטימיות ולשדק עסקים כרגיל, בטח כשבעוד שלושה ימים יפגשו שם את האלופה והמוליכה מכבי ת"א, שניצחה במחזור הקאמבק והגדילה את הפער בפסגה ל-9 נקודות. "אני חושב שקודם כל היום אנחנו צריכים להסתכל על עצמנו", אמר עוזר המאמן פול גרובס אחרי המשחק. "לא שיחקנו ברמה ששיחקנו בעבר. אנחנו בתהליך השתפרות. היינו צריכים להחזיק יותר בכדור. איבדנו יותר מדי כדורים. אני חושב שהכי חשוב זה להתסכל על עצמנו. להעלות את ההתלהבות והאנרגיות שלנו. נתרכז במשחקים הבאים, יש עוד הרבה משחקים".


השוער ג'וש כהן, שאומנם היה טוב אך הוציא שני כדורים מהרשת, הוסיף: "נתרכז בעצמנו. אנחנו יודעים שאנחנו קבוצה יותר טובה מהתוצאה הזו. במשחק הבא נצטרך לבוא טובים יותר. נקווה שבקרוב מאוד נראה את הדברים הטובים שאנחנו יודעים לעשות. תמיד קשה לשחק כשחסרים לך כמה שחקנים מרכזיים. המשחק הבא נגד מכבי ת"א הוא ענק בשבילנו. כולם יודעים שברביעי נצטרך לבוא ולהיות יותר טובים".