החגיגות של אוהדי הפועל ת"א מחוץ לבלומפילד אתמול, שתועדו ברשתות החברתיות, לא השאירו גם את כלי התקשורת מסביב לעולם אדישים. כנראה שזו הקבוצה הראשונה בעולם שהצליחה למצוא דרך לחגוג מול אוהדיה מאז עידן הקורונה. בספרד, פורטוגל וברזיל התלהבו מהתמונות. 

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אוהדי היריבה העירונית, מכבי ת"א, לא נשארו אדישים גם הם לתמונות. הצהובים ישחקו הערב (20:45) מול מכבי חיפה, גם כן בבלומפילד, ובפוסט שפורסם בקבוצת האוהדים "השרופים" של הצהובים יש קריאה להתקהלות מסביב לאצטדיון. כלקח מההתנהלות אתמול, הערב המשטרה תגיע ככל הנראה בכוחות מתוגברים על מנת למנוע אירועים שיכולים לפגוע בבריאות הציבור.

הפוסט המדובר של אוהדי מכבי ת
הפוסט המדובר של אוהדי מכבי ת"א | צילום: פייסבוק

מועדון מכבי ת"א הוציאה לאוהדיו הודעה רשמית הקוראת להם לשמור על הסדר: "המועדון מודה לאוהדים על התמיכה המרגשת בקבוצה לקראת המשחק הערב נגד מכבי חיפה וקורא לכולם לשמור על הוראות משרד הבריאות ולהימנע מהתקהלויות מחוץ לאצטדיון לפני, בזמן ואחרי המשחק. כל התקהלות של אוהדים מחוץ לאצטדיון בניגוד להוראות משרד הבריאות תקשה על תהליך חזרת האוהדים למגרשים ותסכן את בריאותכם".

מי שלא אהבו את החגיגות הם אנשי מנהלת הליגות לכדורגל, שהבהירו כי הדבר לא מתקבל על הדעת ופוגע במאמצים להחזרת הקהל למגרשים: "התנהגות שחקני הפועל ת"א בסיום המשחק אמש, בעת שיצאו מחוץ לתחומי המגרש בכדי לחגוג עם האוהדים שהיו מחוץ לאצטדיון הייתה מיותרת ופזיזה", נכתב בתגובה הרשמית של המנהלת. "התנהגות זו פוגעת במאמצי המנהלת להחזרת האוהדים למשחקים. הבוקר ערך ארז כלפון יו"ר המנהלת שיחת בירור עם נציג המועדון בדירקטוריון זאב גרינברג, הבהיר לו את חומרת המעשה, שעלול לפגוע בבריאות השחקנים ואף לסכן את המשך פעילות עונת המשחקים, כמו גם כי אסור שמקרים כאלה יחזרו פעם נוספת. זאב גרינברג התחייב לערוך שיחה עם השחקנים ולהעמיד אותם על טעותם, מתוך ההבנה כי חובה על השחקנים והאוהדים לשמור על הנחיות משרד הבריאות".

גם במשרד הבריאות גיבנו את החגיגות: המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור איתמר גרוטו, שוחח עם יו"ר מנהלת הליגות ארז כלפון והתריע בפני שאי-שמירת הכללים תוך הפרה גסה של הנחיות משרד הבריאות, מסכנת את בריאות השחקנים ועשויה לגרום להידבקות ולעצירת פעילות הקבוצה. "התנהלות מסוג זה, פוגעת בסיכויי חזרת האוהדים למגרשים", נמסר ממשרד הבריאות.  המסר הוא גם לאוהדי מכבי ת"א הערב, שירצו לחגוג עם השחקנים אחרי המשחק מול מכבי חיפה.

כעבור זמן קצר גם הפועל ת"א שיחררה תגובה משלה, בה היא מבהירה כי היא מבינה שהאירוע לא תקין: "הבוקר הובהר לנציגי המועדון ע״י ראשי מנהלת הליגות ומשרד הבריאות כי החגיגות של שחקני הקבוצה עם הקהל בסיום המשחק אמש אינן תקינות ומסכנת את המשך הליגה, על אף הניסיון לשמור על ריחוק בין הצדדים. היום תיערך שיחה עם שחקני הקבוצה שיתבקשו לא לחזור על כך, מתוך הבנה כי מקרים מסוג זה פוגעים במאמצים להשבת הקהל למגרשים באופן סדיר. אנו קוראים מכאן לאוהדי הקבוצה לשמור ככל הניתן על כללי הריחוק החברתי. אנחנו מתגעגעים אליהם, מרגישים אותם איתנו בכל מקום, אך בכדי שנוכל לחגוג יחדיו בין כותלי האצטדיון ולא מאחורי גדרות, כולנו צריכים להתאחד ולהיצמד להוראות - עם כל הקושי שבדבר".

החגיגות בתקשורת בעולם: "מסיבה", "משוגע"

 "הפועל ת"א הביסה את בית"ר ירושלים 0:3 באצטדיון בלומפילד, איפה שהתקיים המשחק בין ארגנטינה לאורוגוואי בשנה שעברה. הפועל חמישית בטבלה (בית"ר שלישית). האוהדים חיכו מחוץ לאצטדיון - פשוט חגיגה!" 

 "זה איך אוהדי הפועל ת"א חגגו את הניצחון על בית"ר. משוגע!"

 וגם החגיגה של שחקני הפועל ת"א בתוך חדר ההלבשה תועדה: