sportFive1111770 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5
"לא יכולנו לתת יותר" (GETTY) | צילום: ספורט 5

זה היה כל כך קרוב, ולרגעים הרגיש כאילו זה באמת קורה, אך בסופו של דבר נבחרת אנגליה נותרה מאוכזבת הערב (ראשון) לאחר שספגה 3:2 (1:1) בדו קרב הפנדלי הגורלי נגד איטליה בגמר יורו 2020. נבחרת שלושת האריות סיפקה טורניר אדיר, אך נותרה עם אכזבה ענקית ועם הידיים ריקות, לצער עשרות אלפי האוהדים בוומבלי שקיוו לקחת חלק בהיסטוריה אנגלית.

"לא יכולתי לתת יותר. אף אחד לא היה יכול לתת יותר", אמר הארי קיין בסיום המשחק, "להפסיד בפנדלים זו ההרגשה הנוראית ביותר בעולם. זה לא היה הערב שלנו אבל זה היה טורניר מדהים, אנחנו צריכים להשאיר את הראש שלנו מורם. ברור שזה הולך לכאוב עכשיו למשך כמה זמן. בכל אופן אנחנו נחזור למסלול, אנחנו נמשיך בהתקדמות שלנו בשנה הבאה. יכול להיות ששיחקנו מעט הגנתי מדי הערב, אבל אנחנו יכולים להיות גאים בעצמינו על מה שהשגנו, זה הכדורגל".

גם מאמן נבחרת שלושת האריות, גארת' סאות'גייט, הגיב בסיום: "זו אכזבה עצומה כמובן, הכאב בחדר ההלבשה היה נוראי. אני החלטתי מי יקחו את הפנדלים בהתבסס לביצועים של השחקנים באימונים, זה באחריותי. נכון לעכשיו הכאב הוא ענק. רצינו לתת עוד ערב אחד מיוחד לאוהדים שלנו עם אליפות אירופה ראשונה, אך לא הצלחנו לעשות את זה. בכל מקרה אני חושב שחייבים לתת קרדיט ענק לשחקנים. בדיוק כמו כל הטורניר, גם היום הם נתנו הכל ונלחמו על הדשא. היה תענוג לעבוד עם כולם והצלחנו להגיע רחוק יותר ממה שהצלחנו עד הפעם הזו. הענקנו לאומה זכרונות שלא ישכחו לעולם".

"המונדיאל? אני לא חושב על זה הערב", המשיך המאמן, "זה מרגיש כמו מיליון קילומטרים ממני. אני יודע בוודאות שאנחנו יכולים להשתפר, אפשר לראות את כמות השחקנים הצעירים שהראו מה הם יודעים לעשות בטורניר הזה והיו פשוט מצויינים. לקראת ההמשך אצטרך קצת זמן על מנת לקבל תובנות".

מגן הנבחרת, הארי מגווייר הגיב גם הוא: "שיברון לב, הבחורים הרוסים כולם. נתנו פשוט הכל. זה היה יכול ללכת לכל אחד מהצדדים. זה מאכזב שזה הוכרע על ידי פנדלים, לא הגענו לכאן כדי להפסיד, הגענו כדי להביא את הגביע הזה הביתה. איטליה הוכיחה שהיא נבחרת מעולה לאורך כל הטורניר, ולא הצלחנו לשלוט במשחק במשך כל 120 הדקות. כן הצלחנו להיות מספיק דומיננטים כדי להחזיק מעמד, אך לא מצאנו את האקסטרה שיכריע את ההתמודדות".

"שובר את הלב" (GETTY) | צילום: ספורט 5

"אין מה להגיד, כדורגל זה פשוט דבר כל כך אכזרי", סיכם שחקן העבר האגדי, פרנק למפארד, "אם יש מישהו שיכול להיות שם עבור השחקנים ולתמוך בהם זה סאות'גייט, בגלל שהוא כבר היה שם. זה הולך לכאוב לכולם".

גם אשלי קול כאב: "זה שובר את הלב לראות אותם בצורה הזו. הם עשו את אנגליה גאה. כן, הם לא עמדו במשימה הערב, אבל הם הראו לאורך הדרך כל כך הרבה תשוקה כשלבשו את חולצת הנבחרת. איטליה היו מעט טובים יותר, אבל הבחורים שלנו יחזרו וישתפרו".

"זה היה ערב מדהים של כדורגל", אמר אלן שירר, "שמחתי שזה הגיע לבעיטות הכרעה בגלל שלאף קבוצה לא הגיע להפסיד. זה לא הזמן לבקר את אנגליה, הם היו מדהימים. במקום לבקר את השחקנים שהחטיאו את הפנדלים, יש לשבח את אלו שלקחו צעד קדימה. צריך לתת קרדיט לשני השוערים שסיפקו הצלות ענק. זה רגע קשוח לאנגליה, אבל לפעמים צריך להפסיד כדי לנצח בסוף הדרך. המונדיאל מחכה מעבר לפינה והשחקנים יחזרו טוב יותר לקראתו. זה ערב קשה, אבל חייבים להתאושש ולהמשיך קדימה".