פתיחה מרשימה לאיטליה (GETTY) (צילום: ספורט 5)
פתיחה מרשימה לאיטליה (GETTY) | צילום: ספורט 5

תכניסו את הסטיגמות לארון, תשכחו מכל מה שהכרתם עד היום ותפתחו את הראש: הגנה? בונקר? איטליה של 2021 היא נבחרת תוססת, מהנה, חזקה ובעיקר ה-ת-ק-פ-י-ת. לא מחפשת לעקוץ, לא מסתפקת ב-0:1 קטן, אלא הולכת קדימה ושוטפת את המגרש - לאורך כל 90 הדקות.

באיחור אופנתי של שנה, יורו 2020 יצא הערב (שישי) לדרך באולימפיקו ברומא עם הצגה של הנבחרת המקומית מול טורקיה במסגרת בית 1. זה נגמר "רק" ב-0:3, אבל הסקוודרה אזורה הייתה שווה הרבה יותר נגד הטורקים שסומנו כ"סוס השחור" של הטורניר.

אחרי שאפילו לא העפילה למונדיאל 2018 תחת ג'אמפיירו ונטורה, רוברטו מאנצ'יני השתלט על הנבחרת האיטלקית ושינה אותה מהקצה אל הקצה. לאחר שעלו בקלילות לטורניר עצמו עם מאזן מושלם, האזורי המשיכו ברצף מדהים של 28 משחקים ללא הפסד (מאז ספטמבר 2018 לפורטוגל) ורשמו ניצחון תשיעי ברציפות בכל המסגרות ללא ספיגה. 

המחצית הראשונה אמנם הסתיימה ב-0:0, אבל הקבוצה הביתית, שנחשבה לקבוצת החוץ הפעם, שטפה את הדשא ונתקלה בבונקר אדום. לבסוף, שער עצמי של מריח דמירל מיובנטוס פרץ את הסכר בפתיחת המחצית השנייה, לפני שצ'ירו אימובילה (כבש במגרשו הביתי) ולורנצו אינסינייה הצטרפו לחגיגה. אם התרגלתם לנבחרת שהולכת אחורה, מסתגרת ומסתפקת במועט - קיבלנו איטליה זוהרת ונוצצת לעיני הקהל באולימפיקו שנהנה מהצגה גדולה.

נדמה שדחיית היורו רק היטיבה עם איטליה, שזכתה בעוד שנה של חיבור תחת מאנצ'יני. כעת, הכחולים ינסו להמשיך במומנטום ביום רביעי מול שווייץ, במטרה לאסוף שלוש נקודות נוספות שיבטיחו למעשה את המקום בשלב הבא, לפני משחק הסיום מול וויילס. עם הגרלה סבירה וקצת מזל, אין ספק שאיטליה יכולה ללכת רחוק מאוד ביורו.

וטורקיה? הנבחרת שרק בחודש מרץ כבשה רביעייה לרשת הולנד במוקדמות המונדיאל וסומנה ככזאת שתעשה צרות רבות בבית ואולי אף בשלב הנוקאאוט, איכזבה מאוד וכמעט לא יצאה מחצי המגרש שלה לאורך כל 90 הדקות. מול וויילס ושווייץ זה יהיה הרבה יותר קל.