בהשראת משחק חברה (GETTY) (צילום: ספורט 5)
בהשראת משחק חברה (GETTY) | צילום: ספורט 5
“התחלה נפלאה בשבילי“ (GETTY) (צילום: ספורט 5)
“התחלה נפלאה בשבילי“ (GETTY) | צילום: ספורט 5

נבחרת אנגליה אמנם עמדה במשימה הראשונה שלה ביורו 2024 הערב (ראשון), אך החבורה של גארט סאות`גייט הייתה רחוקה מלהרשים. ג`וד בלינגהאם עשה את כל ההבדל עם שער בדקה ה-13, מה שהעניק לבריטים 0:1 על היריבה בבית 3.

 

 

"זה היה משחק טוב. הם היו יריבים מאוד קשים וחזקים", סיכם בלינגהאם, "היה חשוב שהתכוננו טוב למשחק הזה, הצוות הכין אותנו נהדר וכשהגענו למשחק ידענו מה צריך לעשות. ידענו שיהיה צמוד, ניסינו לשמור על הסטנדרטים שלנו. לא היו הרבה שערים, אבל לא רצינו לשחק בהכרח בשביל זה כמו ביתר המשחקים בטורניר. אני רוצה לשמור על הכושר שלי מריאל גם ליורו. זו התחלה נפלאה בשבילי".

בסיום המשחק בלינגהאם גם נשאל באשר לחגיגה שלו ביחד עם טרנט אלכסנדר ארנולד, כאשר השניים כרעו ברך, הורידו את ראשם ושמו את היד על המצח. כשהתראיין, הכוכב האנגלי גם הסביר מה עמד מאחורי אותה חגיגה, וזה ממש לא בהכרח מה שיכולתם לדמיין. "כשאנחנו משחקים וולף (משחק חברה), אחד מאנשי הצוות אוהב לעשות את הפרצוף הזה כשאין לו מושג מה קורה", אמר, "זו הייתה חגיגה קבוצתית בהשראת המשחק הזה".

בטלגרף הבריטי התלהבו מהחגיגה, וכתבו: "השניים השקיעו שבועות ארוכים בעיצוב החגיגה שלהם, ולקח להם רק 13 דקות להוציא אותה לפועל. התמונות האלה יהפכו לוויראליות, החגיגה תוכל להפוך לתופעה של ממש בכל העולם. בלינגהאם ואלכסנדר ארנולד התאמנו באימונים גם על לחיצות ידיים ותנועות מתוזמנות עם הידיים שלהם. צפויות עוד הפתעות בעתיד".

במקביל, הארי קיין סיכם ואמר: "סך הכל אני מאמין שהניצחון הזה מגיע לנו. היינו צריכים לעשות את זה. ידענו שזה יהיה משחק קשה, יצא שנשארנו בתוך החצי שלנו והתקשנו לצאת משם. הם לחצו עלינו, יש להם שחקנים טובים שמשחקים מאוד קשוח ופיזי".

"עשינו את זה קשה בשביל עצמינו", הודו ב`מייל` הבריטי, "החבורה האנגלית נראתה תקועה ואפשרה לסרביה לתקוף ולהלחיץ אותה. בסוף, ג`ורדן פיקפורד הציל אותנו ועזר להשיג את התוצאה. זה הדבר היחיד שחשוב. זה אולי לא היה יפה, אבל לסאות`גייט לא באמת יהיה אכפת, הוא עבר את המשוכה הראשונה".

פטר סמית` מ`סקיי` אמר: "שלוש הנקודות בתיק, אבל אין ספק שמההופעה הזו אפשר להבין שיש עוד הרבה מאוד עבודה. לא בטוח שזה יספיק אם אנחנו רוצים להתקדם לשלבים המאוחרים בטורניר הזה".

מיקה ריצ`ארד הוסיף מצידו: "זה היה נראה שבחצי השני היה חסרה לאנגליה אמונה. שלושים הדקות הראשונות היו נפלאות, אבל זה השתנה ולא באופן מודע. כשאתה מוביל אתה מנסה לשמור על זה. זה הצד השלילי שאפשר ללמוד מהיום. עם השחקנים שיש לנו, חייבים להראות טוב יותר. גם אם לא כובשים עוד שער, צריך לשמור על השליטה במשחק".