משום מקום (GETTY) (צילום: ספורט 5)
משום מקום (GETTY) | צילום: ספורט 5

נבחרת שוייץ פתחה את יורו 2024 בצורה מעולה עם 1:3 על חשבון הונגריה. האדומים-לבנים עלו לכר הדשא למשחק הפתיחה שלהם ועם 0:2 נפלא במחצית הראשונה העניקו יתרון מבטיח שהספיק עד לסיום. זה קרה לאחר שקוואדוו דואה כבש את השער הראשון מבישול של מישל אבישר, שבהמשך הוסיף גם שער משלו. שני השחקנים האלה, הם קרוב לוודאי שני האנונימים ביותר בהרכב של מוראט יאקין.

קוואדו דואה בן ה-27 בכלל נולד בלונדון, אך בחר לייצג את שוייץ אליה עבר בגיל צעיר ביחד עם הוריו שממוצא גנאי. את הופעת הבכורה שלו ערך בנבחרת רק לפני 11 ימים במשחק הידידות של החבורה נגד אסטוניה, וכעת הוא התכבד בשער הראשון שלו במדי הנבחרת לאחר שהועדף בהרכב על זקי אמדוני.

בעונה החולפת דואה היה אחד השחקנים הבולטים של לודוגרץ, שם שיחק לצד דני גרופר. דואה כבש 15 שערים והוסיף 6 בישולים ב-37 הופעות בכל המסגרות במהלך 2023/2024, כאשר בעונה שלפני כן בלט גם בנירנברג אצלה כבש 11 שערים ב-33 הופעות בבונדסליגה השנייה.

אבישר בן ה-27 גדל ביאנג בויז ונרכש על ידי בולוניה בקיץ 2022 בעבור 3 מיליון יורו. למעשה, אבישר הוא בכלל קשר אמצע, אך יאקין בחר לפתוח איתו בכנף השמאלית במקומו של שרדאן שאקירי - החלטה שהתבררה כבינגו כאשר הוא נכנס שוב ושוב מהאגף לאמצע וכך גם סיפק את הבישול לשער היתרון של דואה.

מדובר בהופעה הראשונה של אבישר ביורו, וה-21 שלו בסך הכל במדי הנבחרת הלאומית. אלו הם גם שני השערים הראשונים בהם הוא מעורב במדי נבחרת שוייץ בזמן שבקריירת המועדונים שלו הוא עומד על 29 שערים ו-38 בישולים ב-353 הופעות סך הכל.