רגעים של חרדה במשחק יורו 2020 בין דנמרק לפינלנד: כוכב נבחרת דנמרק, כריסטיאן אריקסן, התמוטט אמש (שבת) על הדשא ללא פגיעת שחקן יריב. הוא מיד עבר טיפול רפואי מציל חיים על כר הדשא, בשידור ישיר בטלוויזיה ולעיני שאר השחקנים ההמומים. השחקן הועבר ער לבית החולים והודעות רשמיות של אופ"א וההתאחדות הדנית הודיעו שמצבו יציב. סוכנו של אריקסן סיפר: "שוחחתי עם אביו של כריסטיאן שאמר שהוא יצא מכלל סכנה". המשחק חודש ב-21:30 לבקשת השחקנים משתי הקבוצות. בסיום, פינלנד רשמה ניצחון היסטורי ביורו - במשחק הבכורה שלה במפעל.

 

חברתו של אריקסן, בהלם מוחלט

מרגש: שחקני שתי הנבחרות יחד עם חידוש המשחק

עם הנפילה של אריקסן לכר הדשא הוא נראה מפרפר. שאר שחקני נבחרות דנמרק ופינלנד הקיפו אותו כדי לתת לו פרטיות בזמן קבלת הטיפול הרפואי. אריקסן פונה בתוך כמה דקות מכר הדשא. הקהל נותר המום ביציעים ואוהדי שתי הקבוצות היו בהלם מוחלט וחלקם בכו.

מפחיד: הנפילה של אריקסן

המצלמה בדיוק התמקדה בו רגע לפני הנפילה. לפתע הוא נראה נע בכבדות לכיוון הכדור והתמוטט עם הפנים קדימה. לקח כמה שניות עד ששחקני נבחרת דנמרק הבינו שהוא לא בהכרה ומאז נלחמו על חייו.

זמן קצר לאחר האירוע, השחקנים ירדו מכר הדשא אל חדרי ההלבשה והמשך המשחק היה מוטל בספק. עם הדיווחים על כך שמצבו של אריקסן התייצב, השחקנים משתי הקבוצות ביקשו לחדש את המשחק מהנקודה שבה הפסיק.

המשחק התחדש בשעה 21:30. השחקנים שיחקו את 5 הדקות האחרונות של המחצית הראשונה, עשו הפסקה של 5 דקות ואז החלו את המחצית השנייה‎. בדקה ה-60 כבש ג'ואל פויאנפאלו את ה-0:1 של נבחרת פינלנד. התוצאה נשמרה עד לסיום ובכך רשמה הנבחרת הסקנדינבית ניצחון בכורה ביורו - במשחק הבכורה שלה במפעל.