האם גמר יורו 2020 יועתק מאצטדיון וומבלי לאצטדיון במדינה אחרת? על פי דיווחים שונים בבריטניה, כ-2,000 מקרי קורונה חדשים באי הבריטי קושרו למשחק בין אנגליה לסקוטלנד באצטדיון בלונדון בשלב הבתים של הטורניר, מה שגורם לרשויות במדינה לשקול את האפשרות לוותר על משחק השיא של הטורניר היוקרתי.

לפי רשויות הבריאות בגלזגו, סקוטלנד, מתוך 1,991 החולים החדשים אתמול במדינה, 397 מהם הם אוהדים שנכחו פיזית בתוך אצטדיון וומבלי בזמן המשחק. 55 חולים נוספים הם אוהדים שהיו בפאן זון בגלזגו ועוד כ-40 חולים נכחו בכל אחד מהמשחקים בהאפדן פארק בגלזגו בין סקוטלנד וקרואטיה ובין סקוטלנד וצ'כיה.

אנגליה נגד סקוטלנד (צילום: רויטרס)
המשחק בין אנגליה לסקוטלנד | צילום: רויטרס

ההערכה היא כי האוהדים האלו באו במגע עם עוד מאות ואף אלפי אנשים נוספים, שיתבררו כחולים במהלך הימים הקרובים וקיימת דאגה גדולה מהתפרצות קורונה המונית בממלכה. "כל מי שחושב שהוא בא במגע עם חולים במשחקים האלה, או חש בסימפטומים מתבקש להתייחס לזה ברצינות ולנהוג באמצעי הבטיחות", מסרו הרשויות בממלכה.

כעת שוקלות הרשויות באי הבריטי לוותר על אירוח שלבי חצי הגמר והגמר של הטורניר היוקרתי ולהעביר את האירוח למדינה אחרת. בתחילת הטורניר כבר עלו דיבורים על הזזת הגמר, אך אז הכריז בוריס ג'ונסון כי הוא שומר את אירוח השלבים המכריעים ללונדון. כעת הלחץ עליו גדל.