באיחור של שנה, זה סוף סוף קרה - יורו 2020 יצא לדרך! בטקס פתיחה מרגש, אותו פתחו אגדות הכדורגל פרנצ'סקו טוטי ואלסנדרו נסטה עם המילים "צ'או רומא", יצא לדרך באופן רשמי טורניר הכדורגל הגדול של אירופה, תחת הכותרת "האור בקצה המנהרה". מיד לאחר הטקס יצא לדרך משחק הפתיחה של הטורניר בין איטליה לטורקיה.

טקס הפתיחה של יורו 2020 (צילום: רויטרס)
יורו 2020 יצא לדרך! | צילום: רויטרס

לעיני כ-20,000 צופים באצטדיון האולימפיקו ברומא, ניסתה (והצליחה) איטליה, אחת המדינות שנפגעו בצורה הקשה ביותר מהקורונה, להוכיח שהיא עברה את המשבר. את הטקס פתחה תזמורת המשטרה של רומא, לאחר מכן עלו לכר הדשא עשרות רקדנים עם כדורים שייצגו את 24 הנבחרות ומיד לאחר מכן זמר האופרה אנדראה בוצ'לי.

 קהל ביציעים באיטליה

 

את הטקס המרגש חתם בונו, סולן להקת U2, עם השיר הרשמי של היורו שנקרא "אנחנו האנשים". צפו:

 

 הטורניר נערך הפעם ב-11 ערים שונות ב-11 מדינות, כששלבי חצי הגמר והגמר ייערכו באצטדיון וומבלי בלונדון, אנגליה. בכל יום עד שלבי ההכרעה צפויים לנו בין 3 ל-4 משחקים ביום, עד לגמר ב-11 ביולי.

משחק הפתיחה

אחרי מחצית ראשונה מאופסת, אך בשליטה איטלקית, המקומיים עלו ליתרון בדקה ה-53 בזכות שער עצמי של בלם טורקיה מריח דמירל, שדחק לשערו הוא אחרי ניסיון מסירה של לורנצו אינסינייה. בדקה ה-65 איטליה עלתה ל-0:2, והפעם מרגלי שחקן איטלקי: צ'ירו אימובילה סיים מהלך יפה עם פס יפה לשער טורקיה. החגיגה הושלמה בדקה ה-79 עם שער קל של לורנצו אינסינייה. מדהים!