איטליה לא יכולה להירגע - מאושר! שנה אחרי שהמדינה נפגעה בצורה קשה ממגפת הקורונה, ארץ המגף מתחילה לחזור לעצמה. כחודשיים אחרי הזכייה באירוויזיון, הגיע הלילה הקסום בוומבלי והזכיה באליפות אירופה לראשונה משנת 1968.

זו הדרך שכל אחת מהנבחרות עשתה עד למעמד הגמר

זה התחיל ממש לא טוב עבור האיטלקים. אנגליה עלתה ליתרון כבר בדקה ה-2, נראה היה שהנבחרת האיטלקית בהלם - ושחלום הזכייה יורד לטמיון. אבל אז הגיעה המחצית השנייה. השחקנים של רוברטו מנצ'יני חזרו לעצמם, לאונרדו בונוצ'י השווה, ואיטליה הזכירה מי הנבחרת המרשימה ביותר ביורו הזה. אנגליה הצליחה לסחוב את המשחק לדו-קרב פנדלים, שם ג'יאנלואיג'י דונארומה, השוער המצטיין של איטליה, שוב התעלה והביא את הגביע הנכסף לארץ המגף.

חוגגים את הניצחון של הנבחרת האיטלקית עם מתכון לפיצה ביתית מושלמת

"האיטלקים לא יודעים את נפשם מרוב שמחה", מספר איל שטרן, ישראלי אוהד איטליה שנמצא בארץ המגף. "רחובות איטליה התמלאו במכוניות מעוטרות בצבעי איטליה או דגלים, כמו יום העצמאות רק בהרבה יותר גדול. את שמי המדינה מילאו זיקוקים בצבעי אדום, לבן וירוק. בכיכרות הערים התקבצו אלפי צעירים, גברים ונשים, כמו גם משפחות עם ילדים, ולא הפסיקו לשיר: 'אנחנו אלופי אירופה', או שירי גנאי כנגד ה'אנגלים הזחוחים'. אם יש שחקן אחד שנהנה מעידוד בלתי פוסק בכל רחבי ארץ המגף היה זה לאונרדו ספינאצולה, שטורניר גדול שלו נקטע באיבו עם הפציעה הקשה ברבע הגמר מול בלגיה. בגטאו א מארה, ששוכנת בחבל אמיליה רומאניה, השוק המסורתי של יום שני נצבע כולו דגלים ובמכולות וחנויות העיתונים אנשים רבו על מהדורות הבוקר של הגזאטה דלו ספורט והקוריירה. אופוריה אדירה בארץ המגף".

הנבחרת נחתה הבוקר (שני) בשדה התעופה ברומא, והחגיגות המשיכו מהרגע שבו רגלי השחקנים והמאמן רוברטו מנצ'יני יצאו מהמטוס. צפו בחגיגות:

 

 

 

 

 

 

בתקשורת האיטלקית החמיאו לכל השחקנים, אך בעיקר לשוער דונארומה שעצר 3 פנדלים בדו-קרב המכריע. השוער קיבל השוואות לשוער איטלקי ענק אחר, ג'יאנלואיג'י בופון, אך דונארומה נשאר צנוע ואמר: "בופון הוא הגדול ביותר שהיה אי פעם. ניסיתי לתת את המקסימום, לעזור לנבחרת. הוא תמיד יהיה מספר 1. נראה איך הקריירה שלי תתפתח ולהיכן אגיע".

נבחרת איטליה חוגגת (צילום: רויטרס)
נבחרת איטליה חוגגת | צילום: רויטרס
חגיגות הניצחון של איטליה (צילום: AP)
החגיגות במילאנו | צילום: AP
חגיגות הניצחון של איטליה (צילום: AP)
חגיגות הניצחון של נבחרת איטליה אחרי משחק היורו נגד נבחרת אנגליה | צילום: AP
חגיגות הניצחון של איטליה (צילום: AP)
חגיגות הניצחון של נבחרת איטליה אחרי משחק היורו נגד נבחרת אנגליה | צילום: AP