יש לנו גמר! הנבחרות שישחקו במשחק הכי גדול ויוקרתי שיבשת אירופה יכולה להציע לנו, גמר יורו 2020, נקבעו: איטליה תפגוש את אנגליה באצטדיון וומבלי ביום ראשון בשעה 22:00, לעיני כ-61 אלף צופים - רובם מקומיים. 

זו תהיה ההופעה הראשונה בהיסטוריה של אנגליה במעמד, והיא תעשה את זה באצטדיונה הביתי. למרות שהם היו כבר אלופי העולם ב-1966, האנגלים מייחלים יותר מכל לזכיה בגביע היבשתי שיהפוך אותם לנבחרת הטובה ביבשת. השיר של האוהדים "זה בא הבייתה" - יתנגן מהיום ועד יום ראשון ברצף בכל בית בממלכה.

נבחרת אנגליה חוגגת (צילום: רויטרס)
חגיגה אדירה של נבחרת אנגליה | צילום: רויטרס

המשחק עצמו היה נהדר ובקצב גבוה. למרות שליטה של אנגליה בדקות הראשונות, דנמרק התאוששה והחלה להראות שהיא לא הגיעה למעמד במקרה. היא באה על שכרה בדקה ה-30, כשמיקל דאמסגארד - רק בן 21, כובש בבעיטה חופשית מרהיבה. זה היה השער הראשון שאנגליה סופגת בכל הטורניר. אבל האנגלים התאוששו מהר והשוו עם התקפה נהדרת: קיין הכניס כדור לבוקאיו סאקה מאחורי כל ההגנה של דנמרק, האחרון ניסה להעביר רוחב לסטרלינג, אבל הבלם סימון קר הקדים אותו וכבש את העצמי ה-11 בטורניר הנוכחי.

סימון קר כובש שער עצמי (צילום: רויטרס)
קר דוחק את השער העצמי | צילום: רויטרס

המחצית השניה הייתה הרבה יותר טקטית. דנמרק ויתרה על ההתקפה והתמקדה בהגנה, מה שאיפשר לאנגליה לשלוט במשחק ולהגיע להרבה מצבים, אך יכולת טובה של פיטר שמייכל בשער של דנמרק השאיר את התוצאה על 1:1 והמשחק הלך להארכה.

בתוך ההארכה, בדקה ה-102, זכתה אנגליה בפנדל אחרי עבירה של יואקים מיילה על ראחים סטרלינג. הארי קיין לקח את האחריות וניגש לבעוט, אך שמייכל הנהדר הדף. הריבאונד הגיע חזרה לרגליו של קיין - שהפעם כבש מקרוב והעלה את האנגלים לגמר הראשון בהיסטוריה. דנמרק נשארה רק עם המחמאות והמסע המרגש, שהתחיל בהתמוטטות המפחידה לדשא של כריסטיאן אריקסן במשחק הראשון.