sportFive1105685 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5
זיו. יסיים עם אליפות? (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
זיו. יסיים עם אליפות? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

הפועל גלבוע/גליל פשוט לא רוצה שהעונה הזו תיגמר. אתמול (רביעי) היא האריכה את העונה הקסומה שלה ב-24 שעות, וחשוב מכך - נמצאת מרחק 40 דקות מאליפות סנסציונית בזכות 76:81 על מכבי תל אביב, ניצחון שכפה משחק שלישי ומכריע על עונה שלמה. "זה יהיה משחק שיסיים שנה מיוחדת", אמר אבישי גורדון. "אנחנו נביא את הלב הגדול שלנו, אין זמן לעייפות ואין זמן לקשקושים. נצטרך לבוא מרוכזים ולעשות דבר גדול".

לגלבוע, בדיוק כמו מכבי ת"א, יש משחק בק-טו-בק, וכבר הערב ב-21:00 היא תפגוש שוב את היריבה בצהוב. גלבוע תערוך אימון שחרור רשות בשעות הצהריים המוקדמות, תקיים סשן וידאו אחר הצהריים ומשם תצא באוטובוס להיכל. כ-1,500 אוהדים מהעמק צפויים ללוות את הקבוצה, אולי בדרך לאליפות שניה ביד אליהו, מול מכבי ת"א. "אנחנו יודעים שאנחנו יכולים לעשות את זה, הסלוגן שלנו הוא לב, ורואים את זה", אמר יפתח זיו, שהיה במצב רוח טוב במיוחד במסיבת העיתונאים: "הפיזיותרפיסטים יעבדו שעות נוספות בלילה. נצטרך לנוח ולישון טוב. זה נכון שיש לנו משחקים בק-טו-בק-טו-בק, אבל לפחות החשמל לא נפל הפעם..."

אפרופו זיו. הרכז של גלבוע, בעונתו הטובה בקריירה, קלע אתמול 12 נקודות והיה אחראי כמעט על כל המהלכים החשובים במשחק - סל שקבע 76:79, גג ענק על סקוטי ווילבקין ומעורבות בחטיפת הכדור שהכריעה סופית את המשחק. "זה לא משנה סל או בלוק, מה שחשוב זה שניצחנו", הוא אמר. "הובלנו כבר ב-15 הפרש ואיכשהו הצלחנו לאבד את זה, אז היה חשש, אבל זה היה היום שלנו, ידעתי שננצח. שלשה ענקית של ג'ו, סל נחמד שלי, עוד עצירה או שתיים בהגנה. בסופו של דבר אלו היו מהלכים של רצון ולב".

עבור זיו עצמו, המשחק הערב יהיה בוודאות האחרון במדי גלבוע/גליל, אחרי שתי עונות שבהן הפך משחקן צעיר ומבטיח לאחד הישראלים הטובים ביותר בליגה. "אני די בטוח שזה היה המשחק האחרון שלי כאן", הוא אמר. "אני מוכן ובשל, ולמען האמת מרגיש שאני ראוי לעשות את קפיצת המדרגה הבאה, וכמובן שאני מעדיף לסיים את זה מתוק, עם אליפות". כשנשאל מה התחנה הבאה, השיב עם עוד בדיחה: "באירופה, או בספרד".

הלחץ עבר למכבי ת
הלחץ עבר למכבי ת"א (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

חזרה למשחק. בניגוד למפגש ביד אליהו, שם גלבוע רדפה אחרי מכבי ת"א למשך 40 דקות, אתמול התסריט היה הפוך לגמרי. השחקנים של אבישי גורדון התנפלו על הצהובים מהשניה הראשונה ורצו ל-4:16 מוקדם. מכבי ת"א לא הובילה ולו לשניה אחת תמימה, כאשר הגבוהים באדום-לבן עושים עבודה הגנתית מצוינת וכופים על מכבי אחוזים איומים מ-2 נקודות, 10 מ-41 (24%), שהם שיא מועדון שלילי.

"את השוק הראשוני חטפנו במשחק הראשון, הפעם שיחקנו הרבה יותר טוב בזכות הקהל המדהים ובזכות השחקנים, זה הזמן שלהם", אמר אבישי גורדון, ו"חשף" סמול טוק מהמשחק הקודם: "בסיום המשחק יאניס ספרופולוס אמר שהלחץ עלינו, אז אמרתי לו בשקט באוזן, שאצלנו אין לחץ. עכשיו, אין לי ספק שהלחץ עבר אליהם. אנחנו נצטרך להתחיל בלי טעויות, לשחק על היתרונות שלנו, בקצב שלנו - ואחרי זה שהכדור הכתום ייכנס".

רגע לפני שכולם מתפזרים, יפתח זיו נטל שוב את רשות הדיבור, וסיים עם המסר הכי חשוב: "חן כלפון, חבר שלנו לקבוצה, התחתן אתמול ולצערי הרב לא היינו יכולים ללכת לחתונה. אמרנו לו שיש לו טבעת ועכשיו גם אנחנו רוצים. ולא פחות חשוב, אנחנו לא שוכחים גם את דניאל ששון שהוא חלק מהמשפחה, זה חלק מהגדולה של המועדון הזה. אנחנו משחקים בשבילם".