(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

הפועל תל אביב ספגה אמש (שני) הפסד כואב במשחק 3 של סדרת הגמר של ליגת ווינר. האדומים ספגו 82:74 ממכבי תל אביב, בדרך להפסד 2:1 בסדרה ואובדן האליפות זו העונה השנייה ברצף. מאוחר בלילה לאחר המשחק, פרסם הבעלים של הקבוצה, עופר ינאי, פנייה לאוהדים האדומים ברשתות החברתיות שלו. בהמשך, הוא גם הוסיף תגובות ופוסט נוסף. 

"כמה מילים ממני אליכם", כתב ינאי, "ראשית אני מתנצל בפני מי שנפגע מההחלטה לעלות לשחק. במבט לאחור הייתי צריך להודיע מיד עם קבלת ההחלטה על מניעת אמצעי עידוד שלא נעלה בגלל פגיעה בספורטיביות. מודה לכם שנכנסתם למרות כל מה שעברתם בחוץ. לצד זה זריקת האבוקות, מתוסכלים ככל שהייתם, זה משהו שאסור שיקרה". 

"מה שראינו ב 24 שעות האחרונות - מניעת כרטיסים, איומים על שופטים, הסתה של המשטרה וכמובן החוויה המפוקפקת של לחטוף זריקת חפצים בראש שוב ושוב (בלי עצירת משחק של השופטים!), לא קשור כלל לספורט או לכדורסל. זה מונופול שנלחם על חייו ואני חושב שראינו את שירת הברבור שלו הערב". 

"נהיה טובים יותר בשנה הבאה, אבל נדאג גם לשפר את המערכות שמסביב. חוק הספורט חייב לעבור שינוי משמעותי. הליגה צריכה להיות מסוגלת לנקוט עמדה באירועים מטורללים כמו הערב והשופטים צריכים להיות מסוגלים להורות על הפסקת משחק". 

"כרגע שלושת השופטים הבכירים בישראל אזרו אומץ רק לתת טכנית לעמי ביטון, כשזה לא שינה למרות תלונות ברורות שלי לאורך המשחק. גאה בדרך שעברנו יחד, מצפה להכנות לשנה הבאה שהחלו כבר. מקווה שתיתנו לי גיבוי למהלכים משמעותיים בקיץ הזה. אוהב אתכם, בחרתי בך, הפועל".

 

 

בהמשך ינאי ענה לתגובה של אחד האוהדים: "מעולם לא התביישתי כל כך בעובדה שפעם היה לי מנוי למכבי כמו הערב". 

 

לאחר מכן, ינאי פירסם פוסט נוסף ובו הוא כתב: "שני סרטונים שמייצגים את החוויה שלי אמש. 

כשמכבי התארחו אצלנו בדקתי כמה פעמים לראות ששמעון שהוא איש מבוגר בסדר ובטוב. שאלתי אם הוא צריך שאביא לו כוס מים או כוס תה. 

אתמול הנהלת מכבי שאחראית על שלומה ובטיחותה של הקבוצה האורחת אפשרה ואולי גם עודדה הטרדה שיטתית שלי ושל הספסל שלנו. 

אני רוצה שתדעו שמעולם לא הייתי גאה יותר מאשר לעמוד שם זקוף ולספוג את החפצים שהושלכו אליי, היריקות שירקו עליי והקללות שקיללו אותי בלי לזוז ובלי להירתע. 

השחקנים והצוות עברו חוויה דומה כמובן. למישהו יש עוד מחשבה שהאליפות הזו הוכרעה בצורה ספורטיבית? 

הכדורסל הישראלי מת אתמול, נדאג שיוולד מחדש בעונה הבאה בצורה בריאה בהרבה"