(מאור אלקסלסי) (צילום: ספורט 5)
(מאור אלקסלסי) | צילום: ספורט 5
גליל עליון הבטיחה הערב (שני) את הישארותה בליגת העל, אחרי 60:86 מוחץ על הפועל באר שבע/דימונה. ג`יימס פלדין הוליך את החבורה של ברק פלג לניצחון הגדול ובסיום המשחק המאמן, הכוכב וגם לוטן אמסלם התייחסו לניצחון ולהישארות המרגשת.

"אני רוצה לדבר על הקהל שהגיע", אמר פלג, "אני מספר לשחקנים ובמיוחד לזרים שהם לא מבינים מה זה לשחק מול הקהל של גליל, אנחנו לא חווינו את זה, היה משחקים שזה היה עצוב. צריך לשנייה אחת לא לשכוח על מה נלחמנו מתחילת השנה. המלחמה שלנו היא המלחמה של באר שבע ואילת או הפועל חיפה אם היא הייתה נלקעת לסיטואציה בעייתית, הדבר הנכון הוא שלא יהיו יורדות".

גם פלדין התרגש לאחר הניצחון: "היינו נחושים, ידענו כמה המשחק הזה חשוב, ידענו שזה יהיה משחק גדול וידענו מה המשמעות שלו. זאת אחת הפעמים הראשונות שלי כשחקן בקבוצת תחתית והייתי נחוש להשאיר את הקבוצה הזאת בליגה. המועדון הזה ראוי לזה, ידענו מה צריך לעשות. זאת עונה שלא אשכח, הארגון ראוי לזה, שחקנים הגיעו ועזבו, עברנו הרבה, אני לא יודע אפילו בכמה מלונות שונים ישנו". 

"דיברתי עם כל השחקנים הזרים שהמועדון רצה, זה קשה", חשף פלדין, "אתה רוצה לשכנע אותם אבל לא לשקר. יש שחקנים שהגיעו פעם ראשונה לישראל, הם לא הבינו את המצב. ההנהלה עשתה עבודה נהדרת, ידעתי שזה חלק מהתפקיד שלי לעזוב לקבוצה. שמעתי הרבה סיפרי על הגליל, על הקהילה, לצערי לא חוויתי את זה. יש לי עוד שנה אחץ לפחות לשחק, ובואו נראה מה יקרה".

אמסלם סיכם: "זה כמו אליפות, מה שעברנו השנה זר לא יבין את זה. טילים נופלים, רצינו שהמועדון הזה יישאר בליגה בזכות עצמו ולא בזכות אף אחד אחר. אף אחד לא מבין מה הלך פה, כולם חשבו שנרד ליגה. אני שמח מאוד שזה קרה, זה מרגיש כמו אליפות".