(עודד קרני) (צילום: ספורט 5)
(עודד קרני) | צילום: ספורט 5
גליל תבטיח הישארות? (עודד קרני) (צילום: ספורט 5)
גליל תבטיח הישארות? (עודד קרני) | צילום: ספורט 5
שלבי המאני-טיים בליגת העל בכדורסל כבר הגיעו, כשהערב (שני, שידורים ישירים בערוץ הספורט החל מ-18:30) יתקיימו שלושה משחקים קריטיים בבית התחתון שעשויים להשפיע באופן ישיר על ירידת הליגה והכניסה לפלייאוף ממקומות 7-8. אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר, לקראת מחזור מותח ודרמטי.

טבלת הבית התחתון:
7. הפועל חיפה 13:14
8. עירוני נס ציונה 16:13
9. הפועל עפולה 16:12
10. בני הרצליה 16:11
11. הפועל גליל עליון 19:8
12. הפועל באר שבע 20:7
- - - - - - - - - - - - - - - - - 
13. הפועל אילת 20:7

*יש לציין, כל קבוצה בבית התחתון מגיעה לסף של 30 משחקים בסיום העונה.
*עד רגע זה, עדיין לא הוחלט באופן רשמי על ירידת ליגה. נתייחס למצב הנתון כרגע, לפיו יש יורדת אחת ושתי עולות.
* יש לציין, חלק ממאבקי הראש בראש לא הוכרעו ובמקרה של מאזן זהה בסיום העונה הם ישפיעו על המיקומים.

משחקי היום בבית התחתון:
גליל עליון - הפועל באר שבע
הפועל אילת - בני הרצליה
עירוני נס ציונה - הפועל חיפה

לגבי גליל עליון, אם תנצח את באר שבע היא תבטיח באופן רשמי את ההישארות בליגה. על פניו, יש שני מקרים שיאפשרו לה את זה. במקרה שב"ש וגליל יהיו באותו מאזן בסיום העונה, לחבורה של פלג יש יתרון בראש בראש ולכן היא עדיפה עליה. מקרה נוסף הוא של בית משולש עם ב"ש ואילת, במקרה כזה, זה יוכרע לפי המפגשים הפנימיים בין הקבוצות, אילת תהיה אחרונה במקרה כזה ותרד ליגה.

אם הפועל באר שבע תנצח את הגליל, היא תעלה מעליה בטבלה בגלל יתרון בראש בראש. במצב שתסיים את העונה במאזן זהה לגליל או אילת, החבורה של אהרוני תישאר בליגה בגלל יתרון בראש בראש על שתי הקבוצות. גם במקרה של בית משולש עם אילת וגליל, ב"ש תישאר בליגה ואילת תהיה זו שתרד ליגה.


הפועל חיפה תוכל להבטיח רשמית את הכרטיס לפלייאוף אם תנצח את עירוני נס ציונה. במצב כזה, הכתומים, עפולה והרצליה יתחרו על הכרטיס הנותר לפלייאוף. במקרה של בית משולש בין הקבוצות, עפולה תזכה בכרטיס לפלייאוף בזכות יתרון בבית המשולש ומאזן 2:4 חיובי במפגשים הפנימיים.

אם נס ציונה תנצח את הפועל חיפה, היא תסיים את העונה עם 14 נצחונות. הפועל חיפה עדיין תוכל לעקוף אותה עם ניצחון אחד משני המשחקים שנותרו לה, כשגם עפולה ובני הרצליה יוכלו להגיע ל-14 נצחונות אם לא יפסידו עד סיום העונה. לוהט בתחתית, התחרות תהיה אדירה.

הרצליה כאמור, תהיה חייבת לנצח כדי לשמור על סיכוייה להגיע לפלייאוף, כאשר הפסד שלה יחסל את סיכוייה באופן רשמי. אם אילת תנצח, היא תגיע לשמונה נצחונות ותפתח לגמרי את המאבק על הירידה, אך כפי שצוין לעיל, בכל מקרה של בית משולש או של סיום באותו המאזן כמו גליל/ב"ש, היא תהיה זו שתרד, כך שהיא תצטרך להשיג יותר נצחונות לפחות מאחת מהן כדי להישאר בליגה.